A hölgyek számára napjainkban már a körömlakk egy meglehetősen fontos tényező, mondhatni, hogy hozzátartozik a mindennapi életükhöz, rutinjukhoz. Ugyanakkor ez a trend nem egyik napról a másikba betört az életünkbe, hiszen már meganyi évvel ezelőtt is úgymond divat volt a nők körében.
Gyakorlatilag, az eredete arra az időkre vezethető vissza, amikor is elkezdtünk odafigyelni arra, hogy ápolt legyen a testünk, úgy férfinak, mint nőknek. Innentől kezdve pedig nem volt megállás és egyre jobban elterjedtek a különböző körömlakkok. Manapság ez egészen odáig fejlődött, hogy, aki ténylegesen ért a körmökhöz az szépen kereshet vele. Rengeteg nő jár kozmetikushoz, ahol többek között különös hangsúlyt fektetnek a körmök ápolására, lakkozására, viszont sok esetben ez már egy kisebb vagyonba kerül, ahogyan fentebb utaltunk rá. Cikkünk által szeretnénk segíteni minden egyes hölgy olvasónknak, ezért megosztunk 5 egyszerű praktikát, amely által akár olyan körme lehet mindenkinek, mintha éppen az imént jött volna ki egy méregdrága kozmetikustól.
1. lépés: Lakkozás előtti zsírtalanítás!
Aki volt már kozmetikusnál vagy manikűrösnél az biztosan tapasztalta már, hogy az első lépés mindig a köröm alapos tisztítása. Nos, nem véletlenül fordítanak erre különös figyelmet a szakemberek, hiszen tudják, hogy ez mennyire fontos. Ezt általában egy erre a célra gyártott folyadékkal teszik meg, viszont mi otthon akár egy antibakteriális kézmosóval vagy szappannal is megtehetjük. Sőt, az egyszerű háztartási ecet is tökéletes lehet. Csupán egy átitatott vattalapocskával alaposan töröljük át a körmeink felületét és máris ugorhatunk a következő lépésre.
2. lépés: Hanyagold az áztatást!
A körömformázást, illetve kézápolást már a jobb helyeken nem kezdik áztatással. Ennek pedig nyilván megvan az oka is. A nedvesség hatására ugyanis a körömlemez állaga megváltozik, eltér a normálistól. Ha pedig ilyen állapotában lakkozzuk le, akkor pár óra elteltével megváltozik rajta a lakkozás is, mondjuk ki nyíltan: csúnya lesz. A köröm állagából ugyanis idővel távozik a nedvesség, ennek hatására zsugorodik, így pedig a lakkozást is megváltoztatja. Ja, nagyjából hasonló folyamat megy végbe, amikor gumikesztyű nélkül mosogatunk. Figyeljünk erre oda tehát!
3. lépés: Gyors hibajavítás!
Senki sem tökéletes, így nyilván a körömlakkozásban is szoktunk hibázni. Tragédia itt sincs, viszont fontos, hogy még időben tudjuk azt korrigálni. Nos, már remek körömlakkozást javító tollakat lehet kapni az üzletekben, amelyekkel viszonylag könnyedén meg lehet oldani, ha valamit elhibáztunk. Ugyanakkor egy egyszerű praktikát is megosztunk. A hüvelykujjadnak a körme hegyére tegyél egy pár csepp lakklemosót, közben nyugodtan festheted a többi ujjad, amíg ez elpárolod róla. Amennyiben valamelyik körmöd esetében hibáztál, kilóg a lakk a körömről, akkor a hüvelykujjad körmével csupán egy apró mozdulattal letörölheted a bőrödről a lakkot.
4. lépés: Körömágy olajozása!
A körmöd az ujjadon van, akaratlanul is előtérbe kerül tehát az ujjad is. Hiába ápolt, illetve szép a körmöd, ha a körülötte lévő körömágy, bőr száraz és igénytelen. Maradjunk annyiban, hogy nem szép látvány. A profi manikűrösök is a lakkozás, ápolás végén lekenik az ujjakat körömágybőr ápoló olajjal. Ezt a lépést ne hanyagold el te sem.
5. lépés: Fedőlakk a tartósság titka!
Biztosan te is letört szoktál lenni, ha két-három nap után a körömlakk már nem olyan szép, nem olyan csillogó, mint, amikor felkented. Nos, mielőtt még lemosnád, és újra kennéd az egészed, mi eláruljuk, hogy erre is van megoldás. Pár nap után kenj egy réteg fedőlakkot rá és máris sokkal frissebb, csillogóbb lesz, pont, mintha frissen festetted volna.
Forrás: Delina