Megfogadta, hogy megszabadul a plusz kilóktól? Most az orvosok 8 pontban elmondják, mi a gyors fogyókúra titka!

Az egyik leggyakoribb újévi fogadalom a fogyás. Fogyni legtöbbször a külsőnk miatt szeretnénk, a lehető leggyorsabban és legkevesebb ráfordítással. Hiszünk a csodamódszerekben, trendi diétákban és nem törődünk azok egészségügyi következményeivel. És kire hallgatunk, ha fogyásról van szó? Celebekre, modellekre, fitneszedzőkre, színészekre és még sorolhatnánk. Csak az orvosokra nem, pedig ők azok, akik ismerik a testünk működését és tudják, hogy mitől tudunk valóban lefogyni. A Rózsakert Medical Center orvosai 8 pontban összegyűjtötték, hogy milyen hibákat követünk el leggyakrabban az álomsúly elérése érdekében.

Mindenki ezt olvassa most!

1. Csodadiéták

A legtöbbünk bicskája azért törik bele a fogyókúrába, mert fogyasztó szerekkel és csodamódszerekkel próbálkozunk, amik gyors eredményt ígérnek. Eközben az egészségünkkel egyáltalán nem foglalkozunk, amivel többet ártunk, mint használunk.

„A rossz fogyókúrától a szervezet legyengül, rosszabb állapotba kerül az anyagcserénk. Ha sikerül is fogyni, biztos nem egészségesen és általában több kiló kúszik vissza, mint amennyi lement. A pszichés kudarcélmény is jelentős.”- magyarázza dr. Farkas Kitti.

2. A szénhidrát ellenség

„Nagy hiba, ha azt gondoljuk, hogy bizonyos tápanyagokat meg kell vonni magunktól.”- figyelmeztet dr. Farkas Kitti. „Se a szénhidrát, se a fehérje, se a zsír nem ellenség. A szervezetünknek mindegyikre szüksége van. Még akkor is, ha az aktuális trendek éppen közellenségnek állítják be valamelyiket. Mostanában épp a szénhidrátot, korábban a zsír. A proteinre szükségünk van az izmaink miatt. A szénhidrátból nyerünk energiát és ettől működik az agyunk. A zsír pedig a vitaminok felszívódását, hormontermelést és az idegrendszer működését segíti.”

Mindenki ezt olvassa most!

3. Diétás = egészséges

Kutatások szerint az egészségesnek gondolt ételekből többet fogyasztunk a szükségesnél. Azzal hitegetjük magunkat, ha „diétás” termékeket választunk, azzal jót teszünk? Ez nem igaz. „A szervezetnek valódi, tápanyagokban gazdag ételekre és változatos étrendre van szüksége.” magyarázza dr. Bajnok Éva obezitológus. „A diétásnak meghirdetett ételek többsége egyébként nem is az, sokszor például szénhidrát helyett nagyobb mennyiségű zsírt tartalmaz.

4. Mindenmentes = diétás és egészséges

„Gluténmentes, laktózmentes, tojásmentes stb. Ezeket az ételeket azoknak találták ki, akik érzékenyek vagy allergiásak valamelyik összetevőre. Ha nem vagyunk érzékenyek, mégis megvonjuk magunktól, az hiányállapotok kialakulásához vezethet.”- mondja dr. Bajnok Éva obezitológus.

5. Annak hiszünk, amit a mérleg mutat

„Fogyni zsírból kell.”- világít rá dr. Farkas Kitti. „Attól, hogy a mérleg kevesebbet mutat, még nem biztos, hogy megfelelően sikerült lefogyni. Ha koplal, azzal az izomtömeg csökken, amitől a mérleg ugyan kevesebbet mutat, de közben a szervezet legyengül.”

6. Csak a külső miatt csináljuk

Dr. Bajnok Éva obezitológus szerint az ideális testsúly nem csak a külsőről szól. „A túlsúly leadása, ha egészségesen csináljuk, sokat javít az egészségi állapoton is: csökkenti a szív-érrendszeri megbetegedések, a cukorbetegség, magas vérnyomás és bizonyos daganatos betegségek kockázatát. Ha leadjuk a felesleget, jobban alszunk, energikusabbak leszünk, jobban megy a mozgás, az önbizalomnak is jót tesz.”

7. Celebek tanácsai

Előbb hiszünk véleményvezéreknek, celebeknek, színésznőnknek, minthogy megkérdezzünk egy valóban kompetens szakembert, egy orvost. Orvosi szaktudásra azért jó alapozni, mert a szakember ismeri a test működését, tudja, mitől fogy és mi, milyen hatással van rá, nem ajánl olyan módszert, ami káros az egészségre.

Mindenki ezt olvassa most!

8. Kismamaként nem foglalkozunk a felszedett pluszkilókkal

Amit terhesség alatt kívánunk, azt a gyermek miatt kívánjuk. Terhesség alatt kettő helyett kell enni. – Gyakori tévhitek. Dr. Vass Viktor belgyógyász, diabetológus, endokrinológus szerint: „Várandósság alatt az ideális súlygyarapodás nem ikerterhesség esetén normál testsúlyú nőknek 9-12 kg. Sovány kismamáknál ennél több is belefér, túlsúlyos vagy elhízott várandósoknál viszont minél kevesebb súlygyarapodás ajánlott. Az sem mindegy, hogy mikor következik be a súlynövekedés: az első trimeszterben 0,5-2 kg súlygyarapodás jellemző, ha már ennél több kiló felszalad annak valószínűleg a túlzott kalóriabevitel az oka, ilyenkor oda kell figyelni az étkezésre a továbbiakban.”

Forrás: Rózsakert Medical Center sajtóközlemény

ElőzőElkapták a német szurkolólányokat megtámadó magyar drukkereket
KövetkezőDerek Chauvin cellája – itt ül 22 évet a rendőr, aki felelős George Floyd haláláért
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza