Dornbach Alajos 1989 előtt a demokratikus ellenzék tanácsadójaként tevékenykedett, majd a rendszerváltás után 1990-től 1994-ig töltötte be ugyanitt az alelnöki posztot.
Dornbach Alajos pedagógusi családban született 1936-ban. Tanulmányait a kecskeméti piarista gimnáziumban végezte el, ahol jogi diplomát is szerzett. Tagja volt az egyetemi forradalmi bizottságnak az 1956-os szabadságharc alatt, később, 1959-ben két hónapra bebörtönözték. Ügyvédi karrierjét 1964-től kezdte el.
Mindenki ezt olvassa most!
Az 1980-as években segítette a Szegényeket Támogató Alapot, emellett közreműködött a Fidesz törvényesítésében, illetve tagja volt a Történelmi Igazságtétel Bizottság (TIB) civilszervezetnek is.
”Bár mélyen katolikus családban nevelkedtem, rájöttem, nem feltétlenül a világnézet határozza meg egy ember fejlődését. Életre szóló barátságok szövődtek akkor hívő katolikusok, zsidók, ateisták, kommunisták között. Én később is a demokratikus ellenzék egy köréhez tartoztam. Úgy éreztem, semmi okom, hogy elhagyjam őket” – mesélte Dornbach Alajos a Hvg-nek 1990-ben, ahol elmondta, hogy 1956-ot tartotta élete meghatározó élményének.
blikk