Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Gyárfás Tamás megszólalt: hálás az őt hét év fegyházra ítélő bírónak..

Gyárfás Tamás megszólalt: hálás az őt hét év fegyházra ítélő bírónak..

Nyitókép: MTI Fotó: Lakatos Péter

Nézzük, mit ír a BTK, és értelmezzük azt, amit tudunk a Fenyő-gyilkosságról, illetve azt, amit Gyárfás nyilatkozott, aztán mindenki maga döntse el, hogy lehet-e Gyárfás hálás a bírónak, vagy nem lehet!

Btk. 160. § Emberölés alapesete

160. §
(1) Aki mást megöl, bűntett miatt öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha az emberölést
a) előre kitervelten,
b) nyereségvágyból,
c) aljas indokból vagy célból,

Gyárfásra ez a fenti vastagított rész vonatkozik! Ennek alapján az ő büntetéso tétele alapesetben 10 évtől 20 évig terjedő szabadságvesztés büntetés, de a bíró, a saját jatáskörében 50% nagyságrendben alá- vagy fölé szállhat az alapeseti büntetésnek, tehát az alapeseti büntetés lehet a 10 év 50%-a (min. 5 év), és a 20 év 50%-a (,ax 30 év), .. ha nem így van, ügyvédek, bírók, vagy ügyészek, jogtzdósok nyugodtan írjanak kommentet, vagy kiigazítást!


d) különös kegyetlenséggel,
e) hivatalos személy vagy külföldi hivatalos személy sérelmére, hivatalos eljárása alatt, illetve emiatt, közfeladatot ellátó személy sérelmére, e feladatának teljesítése során, továbbá a hivatalos, a külföldi hivatalos vagy a közfeladatot ellátó személy támogatására vagy védelmére kelt személy sérelmére,
f) több ember sérelmére,
g) több ember életét veszélyeztetve,
h) különös visszaesőként,
i) tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére,
j) védekezésre képtelen személy sérelmére vagy
k) a bűncselekmény elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére
követik el.
(3) Aki emberölésre irányuló előkészületet követ el, egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(4) Aki az emberölést gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(5) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki tizennegyedik életévét be nem töltött vagy akaratnyilvánításra képtelen személyt öngyilkosságra rábír, ha az öngyilkosságot elkövetik.
(6) A (2) bekezdés h) pontja alkalmazásában a különös visszaesés szempontjából hasonló jellegű bűncselekmény
a) a népirtás [142. § (1) bekezdés a) pont], az erős felindulásban elkövetett emberölés (161. §),
b) az emberrablás és az elöljáró vagy szolgálati közeg elleni erőszak súlyosabban minősülő esetei [190. § (4) bekezdés, 445. § (5) bekezdés a) pont],

.. a többi Gyárfásra nem vonatkoziok.

Életemben ekkora ütést nem kaptam – mondta első nyilatkozatában a volt médiavállalkozó-sportvezető, akit bűnsegédként elkövetett emberölés bűntettében mondtak ki bűnösnek a Fenyő-gyilkosság ügyében.

Gyárfás Tamást 7 év fegyházbüntetésre, Portik Tamást életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte Fenyő János médiavállalkozó 26 évvel ezelőtti meggyilkolása ügyében első fokon a Fővárosi Törvényszék. A volt médiavállalkozó-sportvezetőt bűnsegédként elkövetett emberölés bűntettében mondták ki bűnösnek, de az ítélethirdetés után a bíróságon azt mondta, „az ítélet minden tekintetben megalapozatlan, tényként fogad el valótlanságokat, téves megállapításokat, helytelen logikai következtetéseket tartalmaz”, kijelentette, hogy nem követte el bűncselekményt, ezért az ítéletet megfellebbezi.

Gyárfás Tamás az ítélet kihirdetésének másnapján írásban nyilatkozott az Indexnek, szerinte az ítélet megbélyegezte az eddigi munkásságát.

„Életemben ekkora ütést nem kaptam. A bírói ítélet számomra olyan volt, mint egy atomcsapás” – közölte az úszószövetség korábbi elnöke, és kiemelte, óriási ellentmondás, hogy a téves ítélet ellenére hálás a bírónak, mert az ügyészi indítvány ellenére nem rendelte el a letartóztatását, mert az esetében nem kell tartani a szökéstől, hiszen arra korábban is módja lehetett volna, de azt sem tartotta indokoltnak, hogy nyomkövetőt kapjon vagy lakhelyelhagyási tilalmat rendeljen el. „Az elsőfokú ítélet a másodfokú meghozataláig megbélyegzett, porig lesújtott, ennek ellenére a bírónak a tárgyalóteremben köszönetet mondtam” – írta Gyárfás Tamás.

Azt is jelezte, hogy még várják az írásba foglalt ítéletet, annak ismeretében készülhet majd el a fellebbezése – írja az infostart.hu

Tehát akkor foglaljuk össze! Gyárfás kapott I. fokon, ami nem jogerős, 7 év fegyház szabadságvesztés büntetést, mert a bíró bűnösnek ítélte meg, azonban a 7 év és a fegyházfokozat ellenére Gyárfást nem tartóztatta le a bíróság, és semmilyen kényszerintézkedést nem foganatosítottak vele szemben.

Ezek alapján, nekd mi a véleményed? Hálás lehet Gyárfás a bírónak, vagy nem lehet hálás? Hirmagazin.eu

Forrás

Hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás