Magyarország több mint száz másik országgal kötelezettséget vállalt arra, hogy a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, OECD aggresszív adótervezés elleni kezdeményezéseit a hazai jogszabályokba is átülteti.
A gyorsan változó adózási környezet globális szinten is jelentős kihívások elé állítja a nagyvállalatokat, ráadásul komoly hiányosságokat éreznek a vezetők a BEPS irányelvekkel kapcsolatos útmutatásban – derül ki a Deloitte felméréséből, amelyben több száz multinacionális vállalatvezetőt és pénzügyi szakértőt kérdeztek meg az OECD agresszív adótervezés elleni irányelveinek (BEPS) a mindennapi működésre gyakorolt várható hatásairól.
A Deloitte idén 39 ország 447 szakemberét kérdezte meg a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) nyereségátcsoportosítás és adóalap erózió (BEPS) elleni irányelveinek várható hatásairól és arról, hogy az új intézkedések miként befolyásolják a hosszútávú kilátásaikat. A BEPS akcióterv célja a globális agresszív adótervezés és adóelkerülés visszaszorítása nemzetközi összefogással, valamint olyan adózási instrumentumok kidolgozása, amelyek biztosítják a jövedelem adózását a „kettős nem-adóztatáshoz” vezető helyzetekben.
„Magyarország több mint száz másik országgal karöltve kötelezettséget vállalt arra, hogy az OECD aggresszív adótervezés elleni kezdeményezései a hazai jogszabályokban is figyelembe veszik. A magyar nagyvállalalatok vezetőivel beszélgetve úgy látom, hogy a hazai cégek is tisztában vannak azzal, hogy jelentős változásoknak kell megfelelniük, azonban az irányelvek pontos átültetését övező bizonytalanság miatt egyelőre csak kevesen tettek konkrét felkészülési lépéseket” – mondta Póczak Ferenc, a Deloitte Magyarország nemzetközi adócsoportjának vezetője.
Forrás: MTI