Hirmagazin
Image default
Külföld

Globális egészségügyi igazolványt adna ki a WHO

Egy hétfőn aláírt partnerségi megállapodásnak köszönhetően globális egészségügyi igazolványt adna ki az ENSZ Egészségügyi Világszervezete.

Az uniós digitális Covid-igazolvány mintájára készülne el az új igazolvány. Az egyezményt Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója és Sztella Kiriakídisz, az Európai Bizottság egészségügyért és élelmiszer-biztonságért felelős biztosa írta alá Genfben.

A cél pedig a globális egészségügyi biztonság megerősítése.

A kornavírus-világjárvány többek között azt is megmutatta, mennyire fontosak a digitális megoldások annak érdekében, hogy könnyebben hozzá lehessen férni az egészségügyi szolgáltatásokhoz digitális módon.

,,Az uniós vakcinaigazolványt ‘globális közjóvá’ alakítanák át”

nyilatkozta a WHO főigazgatója az aláírási ünnepségen.

A WHO és az Európai Bizottság beszámolt arról is, hogy a globális digitális tanúsítási rendszer célja, hogy hosszútávon ,,megkönnyítse a mobilitást és a polgárok védelmét világszerte a jelenlegi és jövőbeli egészségügyi veszélyekkel, köztük a világjárványokkal szemben”.

Továbbá arról is beszámoltak, hogy ez az intézkedés az első építőköve a WHO globális digitális egészségügyi tanúsítási hálózatának, amely a későbbiekben további digitális termékek széles skáláját tartalmazhatja.

A WHO főigazgatója arról is beszélt, hogy ez a hálózat segíti majd a szervezet tagjait abban, hogy jobban felkészüljenek egy esetlegesen bekövetkező világjárványra. A globális digitális tanúsítási rendszer „a méltányosság, az innováció, az átláthatóság, valamint az adatok és a magánélet védelmének elvén alapul majd”. WHO egyébként nem fér majd hozzá a személyes adatokhoz, ám a tanúsítványok hitelességét képes lesz ellenőrizni.

(MTI)

Forrás

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Zelenszkij elégedetlen az USA-val: Vita az ukrán ásványkincsek felett.. – Írd meg a véleményedet erről!

Géza

A 64 éves Gareth Delbridge és az 58 éves Michael Spike Lewis olyan karbantartási munkálatokat végeztek, amelyekről senki nem szólt nekik, hogy már nem kell megcsinálniuk. Életükbe került (18+)

Géza

Támadás történt Ausztriában, Villachban: négy sérült, egy fiatal fiú életét vesztette.. (18+)

Géza
Megszakítás