A település műemlékinevezetessége a Károlyi-kastély és Szent Eduárd tiszteletére szenteltrómai katolikus templom. A kastélyt körülvevő parkban számtalannövénytani ritkaság látható.
Az Árpád-ház uralkodása idején a királyi erdőőrök földjevolt Radvány. Első írásos említése egy 1280-ból származó adásvételiszerződésből ismert.
A XV. században a Perényiek tulajdonában volt. A törökhódoltság alatt a település elpusztult, sokáig pusztaként tartottákszámon.
1686-ban I. Lipót király báró Károlyi Lászlónakajándékozta a falut, amit a Károlyiak szlovák és felvidéki némettelepesekkel telepítettek be.
A Füzérradvány mellett emelt, XVI. századi eredetű Károlyi-kastélyt Ybl Miklós tervei alapján építették át romantikus-eklektikus stílusban. Magyarország egyik legnagyobb kastélyának 100 hektáros parkja védett természeti érték. Az ország nevezetes fái közé tartoznak az itt élő platánóriások.
A 3-as és a 37-es főutat Hidasnémeti és Sátoraljaújhely között összekötő útról ágazik el a zsákfaluba vezető út.

Látnivalók

Római katolikus templom (Szent Eduárd)
Klasszicizáló késő barokk stílusban épült 1829-30-ban a római katolikus templom. A szentély északi oldalán lévő sekrestyében, a falakon körbe a Károlyi család tagjainak festett címerei láthatók.

Károlyi-kastély, Füzérradvány
A XVI. századi eredetű Károlyi-kastélyt Ybl Miklós tervei alapján építették át romantikus-eklektikus stílusban 1857-1859-ben. Magyarország egyik legnagyobb kastélyának 100 hektáros parkja védett.
A településtől keletre fekvő Károlyi-kastélyt 1 km hosszúságú, 120 éves erdei- és feketefenyők által szegélyezett bekötőúton érjük el.
A szabadon álló, összetett alaprajzú, emeletes, manzárdtetős épület emeletes déli és keleti főszárnya a földszintes északi keresztszárnnyal kis díszudvart alkot. A hosszú keleti szárny park felé néző homlokzata az épület legkarakterisztikusabb nézete. Középen emeletes loggia húzódik, ehhez csatlakozik a nyolcszög alaprajzú, vékony és magas, romantikus stílusú torony. A zászlótartó kilátótorony kiképzése, valamint a télikert félköríves, magas, osztott ablakai mind a romantika hatását mutatják.
A kastély a téli időszakban (nov. 1-márc. 31.) csoportok által, bejelentkezéssel látogatható.

Károlyi-kastély parkja, Füzérradvány
A 100 hektáros védett angolpark kialakításának éve bizonytalan, de a juharlevelű platán egyik legelső példányát 1721-ben ültették ide. Az ország nevezetes fái közé tartoznak a platánóriások.
A világ minden tájáról hozattak egzótákat, és az őshonos kocsányos tölgyek és gyertyánok mellé különböző juharokat, hársakat és platánokat telepítettek.
A ritkaságok közé tartozik az illatos, halványlila virágú császárfa, a szivarfák, tulipánfák és a sok szép, különleges alakú és színű ezüstfenyő, jegenyefenyő és tiszafa több kertészeti változatban. Óriás vérbükkök és a Balkánról származó vadgesztenyék, hamisciprusok színesítik tovább a kerti képet.
A park, az épített kert szinte észrevétlenül megy át a környező csodálatosan szép tájba. A változatos domborzatú park fő helyén épült a kastély, így festői látvány tárul fel a kastélyból is, de a kert különböző pontjairól is.
A park főbejáratához vezető különleges szépségű védett erdei- és feketefenyősor az egyik legnagyobb attrakciója ma is az együttesnek.
Szabadon látogatható.
Cím: FüzérradványDózsa Gy. út 39.
Tel: +36 (47) 570 000
E-mail: [email protected]
Web: