Home Sport Sporthirek FRADI-s lányaink legyőzték a legkellemetlenebb ellenfelet a női kézilabda BL-ben – képek,...

FRADI-s lányaink legyőzték a legkellemetlenebb ellenfelet a női kézilabda BL-ben – képek, videók.. Gratulálunk!

Az FTC-Rail Cargo Hungária idegenben 30-26-ra legyőzte a Buducnost Podgorica csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája szombat esti mérkőzésén.

A BL-ben veretlen Fradi annak a korábbi sztárcsapatnak az otthonába látogatott, amely a mostani szezonra alaposan meggyengült. Az előző szezonban pont ők ejtették ki a nyolcaddöntőben nagy meglepetésre Elek Gábor csapatát, így volt miért visszavágnia a magyar bajnoknak.

Ugyan Ivona Pavicevic góljával a montenegróiak szerezték meg a vezetést, de a 7. percben Bojana Popovicnak, a hazaiak legendás vezetőedzőjének már 5-1-es Fradi-vezetésnél kellett időt kérnie. Janurik Kinga bravúrokkal kezdett a kapuban, Angela Malestein pedig szép gólokkal örvendeztette meg a zöld-fehérek rajongóit.

Az időkérés megtette hatását, Matea Pletikosic hétméteresével, Tatjana Brnovic góljaival közelebb jötta Buducnost, de Malestein révén a mieink tartották az előnyüket. A rá jellemző harciassággal és Anastasia Babovic védéseivel és Valeria Maszlova büntetőivel a hazaiak 7-7-nél mégis utolérték a zöld-fehéreket.

Ekkor Alicia Stolle és Kisfaludy Anett találatai elől tartották a Fradit. Klujber Katrin első góljára majdnem 20 percet kellett várni, a következőre pedig alig egy perccel többet. (8-11) A sok hibával játszó magyar csapat az első félidőben nem tudott meglépni riválisától.

Pletikosic rendre túljárt Janurik vagy Bíró Blanka eszén hétméteresből, a montenegróiai góljainak közel felét büntetőből dobták az első 30 percben. Hatalmas meglepetésre a Buducnost 13-13-as döntetlennel mehetett a szünetre, pedig látszólag semmi különöset nem csináltak az első játékrészben.

A fordulás után Malestein hetesét kivédte Babovic, majd jött Emily Bölk, akire a második félidőben fontos szerep hárult. (13-15) Az indiszponáltan játszó Itana Grbic nem sokat töltött a pályán, amíg fent volt, a Buducnost 16-15-re átvette a vezetést.

Malestein egyenlítő gólja után Klujber is kihagyott egy büntetőt, pontosabban Babovic védte bravúrral. Pletikosic hetedik találata után Elek Gábornak időt kellett kérnie. Szöllősi-Zácsik Szandra bepattanó átlövése után Janurik először tudott hetest védeni. A Fradi megpróbálta felgyorsítani támadójátékát, de a gólok felváltva estek. (20-20)

Továbbra is veretlen a Fradi a női kézilabda Bajnokok Ligájában. FORRÁS: EHF CL, TWITTER

Márton Gréta végre labdákat kapott a balszélen, és a fiatal játékos rendre eredményes is tudott lenni. A Fradi 23-20-ra elhúzott, Bojana Popovic pedig úgy döntött, hogy megpróbálja hét mezőnyjátékossal rohamozni a mieink kapuját. Pavicevic góljának köszönhetően ezt siker is övezte, de Klujber hamar válaszolt.

A szoros véghajrában minden montenegrói találatra volt válasza a vendégeknek. Malestein „végre” értékesített egy Fradi-hetest és Zácsik is jó lövéssel jelentkezett. (24-26) Az utolsó öt perc Pavicevic góljával kezdődött, majd ismét Malestein jött.

Janurik védése és Márton okos gólja után a hazaiaknak már nem volt visszaút. Popovic utolsó időkérését is egy Janurik-bravúr követte, Klujber pedig négyre növelte a magyar csapat előnyét.A Fradi 30-26-ra legyőzte a Buducnostot.A zöld-fehérek ezzel a Győri Audi ETO után szintén megőrizték veretlenségüket a 2021-22-es BL-szezonban.

Elek Gábor csapatára a válogatott szünet után még két mérkőzés vár 2021-ben a legrangosabb európai kupában. Mindkét találkozót a CSM Bukarest ellen játssza majd: előbb november 13-án, szombaton az Érd Arénában, majd egy héttel később a román fővárosban lép pályára a magyar bajnoki címvédő.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 6. forduló
Buducnost Podgorica (montenegrói) – FTC-Rail Cargo Hungária 26-30 (13-13)
gólszerzők: Pletikosic 7 gól, Brnovic, Maszlova, Pavicevic 5-5, Kepic 2, N. Bulatovic, Vukcevic 1-1, illetve Malestein 9, Klujber 7, Bölk, Márton, Szöllősi-Zácsik 4-4, Kisfaludy, Stolle 1-1