7.2 C
Budapest
2024. április. 26. péntek
HomeFőhírekBűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfóFordulat a magyar adok-veszek oldalon garázdálkodó csaló ügyében – a milliós lehúzások...

Fordulat a magyar adok-veszek oldalon garázdálkodó csaló ügyében – a milliós lehúzások elkövetője körül szorul a hurok

A karácsonyt megelőző időszakban írtunk több olyan olvasónk történetéről, akiket a legnagyobb hazai netes adok-veszek oldalon garázdálkodó csalók vertek át. Egyikük ügyében most újabb fejlemény van, szorul a hurok a csaló körül

– írja a Blikk.hu

Már decemberi cikkeinkben is hangsúlyoztuk, hogy az ilyen és ehhez hasonló internetes csalások, általában nem a szolgáltató platform – jelen esetben a Jófogás – hibájából következnek be. Egész egyszerűen a csalók, kihasználva az internet adta lehetőségeket, a hirdetési portálok üzeneteihez rendkívül hasonló e-mailekben próbálják fizetésre rávenni az óvatlanokat. Vagy még csak erre sem veszik a fáradságot, egyszerűen nem fizetik ki az apróhirdetési oldalakon eladásra kínál termékek árát, vagy ellenkezőleg: maguk tesznek úgy, mintha el akarnának adni valamit, de csak a pénzt szedik be és aztán eltűnnek.

Decemberben írtuk meg Melinda történetét, akinek 225 000 Ft-ot utaltak át a számlájáról egy másik számlára úgy, hogy nem adta meg a kártya adatait a csaló e-mailben – melyről azt hitte, az általa is használt adok-veszek portálról származik – megjelenő felületen, hanem kilépett onnan. Az OTP-nek jelezte a történteket a károsult, de egyelőre nem kapta vissza a pénzét.

Aktuális híreink itt!

Melinda feljelentést tett és bár elsőre kevés reménnyel kecsegtetett a dolog, most úgy tűnik, valami mégis megmozdult.

Néhány napja kaptuk a tájékoztatást – az annak tartalmát bizonyító irattal együtt –, hogy Melinda ügyét a rendőrség egy másik hasonló ügyhöz csatolta, a nyomozásokat egyesítették. Ami azt jelenti, nem csak egy károsult van. A dokumentumból, ami egy rendőrségi határozat, kiderült, hogy egy másik károsulttól szintén a Jófogáson garázdálkodó csaló csaknem három és fél milliót húzott le. Mégpedig így:

  • A károsult eladni kívánt valamit a weboldalon.
  • A csaló a Jófogás leveleihez hasonlító üzenetet küldött neki.
  • Ez az üzenet egy adathalász e-mail volt.
  • Az e-mailben lévő linkek és felugró ablakok segítségével a csaló a károsult OTP Banknál vezetett számlájáról 3 450 000 forintot hívott le.

A rendőrség szerint az eset és Melinda esete – vele is hasonló történt – több elemében is hasonlít. Főleg, hogy a bankszámla, amire az ismeretlen a károsultak számláiról pénzt utalt, ugyanaz, mégpedig egy a Budapest Banknál vezetett számla. Megvan tehát a remény, hogy a Melindát és a másik károsultat átverő adathalász csaló előbb-utóbb rendőrkézre kerüljön.

Erre figyeljen: mindig bizonyosodjon meg róla, hogy egy netes adásvétel kapcsán érkező e-mailek hitelesek-e. Ne kattintson olyan üzenetben lévő linkekre, ahol a banki adatait kérik el. Ne kattintson gyanús linkekre, felugró ablakokra. A mostani ügyekből úgy tűnik, hogy valaki – nyilván a sok közül az egyik – csaló OTP bankos számlákra állt rá, tehát az OTP-sek különösen figyeljenek.

béikk

Hirmagazin.eu

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work