Home Tudástár Technika, kommunikáció Földi pokol: Az orosz nehéz lángszóró sokkolta a nézőket

Földi pokol: Az orosz nehéz lángszóró sokkolta a nézőket

Az égető lövedékeket az orosz TOS-1A nehéz lángszóró rendszer lőtte ki egy legutóbbi gyakorlat során Volgográd közelében, amely képes az ellenség életét szó szerint pokollá változtatni, írta egy amerikai tudományos technológiai magazin.

„Ez az orosz tankra szerelt rakétavető képes nyolc városi blokk felégetésére,” – írta hétfőn a Popular Mechanics hozzátéve, hogy a TOS-1A nehéz lángszóró rendszer a hagyományos gyújtóbomba rakétákkal kiegészítve szintén alkalmas termobárikus rakéták kilövésére.

A termobárikus rakéták „üzemanyag-levegő” fegyver rendszerek. Amikor kilövik, a rakéták gyúlékony folyadék felhőt szórnak szét a levegőben a cél körül, majd meggyújtják azt.

„Az eredmény pusztító – nem csak azért, mert a robbanás jelentősen hosszabb, és a lökéshullám jelentősen melegebb és erősebb, mint a hagyományos robbanófejek esetében, hanem mert a közelében lévő oxigént is elfogyasztja, ami egy részleges vákuumot eredményez. Ez teszi ezeket a rettenetes fegyvereket a gyalogság, és bunkerekben vagy barlangokban található személyzet számára végzetessé – pontosan azt az eredményt elérve, amire a TOS-1-et tervezték,” – jegyezte meg a Popular Mechanics.

„A teljes sortűz rendszer 24 rakétája egy 200-szor 400 méteres téglalapot fed le – ami egy kicsit nagyobb, mint nyolc városi blokk – földi pokollá téve az ott tartózkodók számára.”

A TOS-1A nehéz lángszóró rendszer egy 220 mm-es 24 hengeres sorozatvető és termobárikus fegyver egy T-72-es harckocsira szerelve.

Erődítmények ellenséges személyzetének legyőzésére tervezték nyílt vidéken, valamint könnyű páncélozott, és szállítójárművek ellen. Az első harci tesztek 1988-1989-ben zajlottak Afganisztánban.

A harcrendszert, amely egy harcjárműből, rakétákból, és egy betöltő járműből áll, 1979-ben fejlesztette ki a Közlekedési Gépgyár tervező irodája Omszkban, és TOS-1-nek nevezték el. Hosszú ideig titkos fejlesztés maradt.

hirmagazin_2015-09-18_132800

Forrás: Újvilágtudat

Exit mobile version
Megszakítás