Elkezdődött a vakáció, visszatér a nyárias idő, így várhatóan a következő napokban ismét egyre többen mennek majd strandolni a természetes vizekhez.
A Velencei-tavon fokozott ellenőrzést kezdtek a vízirendőrök. Főleg azt nézik, hogy a hajósok betartják-e a biztonsági előírásokat, a fürdőzők pedig figyelembe veszik-e a viharjelzést. Figyelmeztetnek, büntetnek, és ha kell, mentenek is.
A Velencei-tavon a vízirendőrök a fokozott ellenőrzés kezdetét az iskolai szünet első napjára időzítették. A tapasztalatok szerint a vakáció első hétvégéjén jelentősen megnő a tóhoz látogató nyaralók száma még akkor is, ha nincs igazi strandidő. A járőrhajók alig futottak ki a vízre, a rendőrök máris észrevettek egy vitorlást, amelynek a kormányosa szemmel láthatóan nehezen boldogult az egyre erősödő szélben. A vitorlás vezetője végül segítség nélkül megoldotta a helyzetet.
A vízirendőrök reggeltől estig, két motorcsónakkal járják a tavat. Azt nézik, hogy a fürdőzők, a sportolók és a horgászok betartják-e a biztonsági előírásokat, ott van-e náluk az előírt mentőfelszerelés.
„A Gárdonyi Rendőrkapitányság vízirendészeti munkatársai minden nap 10 és 22 óra között dolgoznak, látnak el szolgálatot a Velencei-tó vízfelületén. Ennek keretében ellenőrzik a vízen tartózkodás szabályainak a betartását, illetve segítséget nyújtanak a bajba jutott embereknek” – magyarázta a Gárdonyi Rendőrkapitányság osztályvezetője, Bodó Miklós.
A gárdonyi vízirendőrök az idén eddig öt embert mentettek ki a vízből.
Az eddigi legnagyobb mentőakciójuk három évvel ezelőtt volt, amikor egyszerre hét ember, köztük két gyerek esett a vízbe az agárdi kikötő előtt. Felborult a kenujuk és a hajó szinte azonnal megtelt vízzel. A rendőrök szerencsére éppen aznap kezdték meg a fokozott ellenőrzést, így a közelben voltak és időben kimentették a hajótörötteket.
A Velencei-tavon 2013 óta, vagyis öt éve nem történt olyan halálos baleset, amelyet vihar, vagy a szabályok be nem tartása okozott volna.
Forrás: M1 Híradó