A fogfájás nagyon kellemetlen, egy-egy napunkat könnyedén eltörölheti, hiszen ha fáj a fogunk, nem is tudunk nagyon másra gondolni. Otthoni módszerek is léteznek a fogfájás csillapítására. Mutatjuk is, melyek ezek.
Az egyik megoldás a szegfűszegolaj lehet, ha fáj a fogunk. A szegfűszeg ugyanis egy eugenol nevű vegyületet tartalmaz, amely zsibbasztó hatással rendelkezik. Csepegtessünk pár csepp szegfűszegolajat egy pamutgolyóra, majd helyezzük a fájdalmas területre.
A borsmentának is hasonló hatásai vannak, mint a szegfűszegolajnak. Hogyan használjuk? Készítsünk teát egy borsmenta-teafilter segítségével. A teát kortyolgassuk el, mert remek a nyugtató hatása. A teafiltert tegyük be néhány percre a fagyasztóba, majd helyezzük a fájó fogunkra vagy annak közelébe. Hamarosan el is múlik a fájdalom.
A sós vizes öblögetés nemcsak a fájdalmat enyhíti, hanem hamarosan a fog fájdalmát meg is szünteti. Öntsünk egy pohárba 1 dl vizet, adjunk hozzá egy-két csipet sót. Alaposan keverjük el az elegyet, majd öblögessünk vele. A sós víz segít a fogfájást okozó baktériumok elpusztításában.
A fokhagyma egy természetes antibiotikum, amely szintén hatékonyan pusztítja el a szájüregben tanyázó és a fogfájásért felelőssé tehető baktériumokat. Hogyan alkalmazzuk? Reszeljünk le egy gerezd fokhagymát, adjunk hozzá egy csipet sót, majd ezt a pasztát helyezzük legalább 5-10 percre a fájós fogunkra.
Nemcsak a fokhagyma, hanem a vöröshagyma is a segítségünkre lehet, ha fogfájással küzdünk, ugyanis a hagyma antimikrobiális és antiszeptikus hatásokkal is rendelkezik. Ezek a jellemzők átmenetileg segítenek enyhíteni a fájdalmat és elpusztítják a fertőzéseket okozó baktériumokat. Szeleteljünk fel egy hagymát, préseljük ki a levét, csepegtessünk néhány cseppet egy vattapamacsra, majd helyezzük azt a fájdalmas területre.
A búzafű egy nagyon egészséges táplálék, mivel remek antibakteriális hatással rendelkezik, így bátran alkalmazhatjuk fogfájás esetén is. Rendszeres fogyasztása nemcsak a fog fájdalmától szabadíthat meg bennünket, hanem a fogszuvasodást is megelőzhetjük a segítéségével. A búzafűlevet nemcsak fogyasztani lehet, hanem szájvízként is alkalmazhatjuk.
gyogyszernelkul