Színezett csigákat árulnak egy pekingi kisállatpiacon. Hogy mivel festik meg őket, és ez miért jó, azt sajnos nem tudjuk.
Valószínűleg egyébként egy marketingfogásról van szó, mivel a színes állatok vonzóbbak lesznek a leendő gazdik körében. Mindenesetre elképzelhető, hogy a kitalálónak meggyűlik a baja az állatvédőkkel és a csiga-ombudsmannal. Elkezdetünk az interneten keresgélni a válasz után, és nagyon érdekes dolgokra bukkantunk.
A csigák díszítése nem új ötlet: volt már, hogy az állatokat megsajnálták, és befestették a házukat, így megvédve őket attól, hogy valaki rájuk taposson. Igaz ezzel az őket elfogyasztó állatokkal szemben nagyobb veszélynek voltak kitéve. Azonban egy-két alkotás egészen elképesztően sikeredett. Például a lejjebb látható „cápacsiga”.
Ő pedig nemcsak festést, hanem némi „tuningot” is kapott. További képek itt.
Padló csigakakiból
Egy holland tervező, Lieske Schreuder fejéből pattant ki az ötlet, hogy a csigák ürülékéből készítsen padlólapokat. Méghozzá színeseket.
A színes alapanyagot úgy hozza létre, hogy a növényi táplálékhoz hasonló, különböző színű papírokkal eteti meg a csigákat, akik ezek után olyan színkódú ürüléket hagynak maguk után, amilyet a Schreuder akar. És ha azt akarja, akkor a kaki akár szivárvány színű is lehet.
Ezután az ürüléket egy gép összedolgozza, majd kisimítja, és fonalszerűvé alakítja a terméket. Ezt pedig mint egy szőnyeget, összeszövik, valószínűleg hőkezelik is, és máris kész a padlólap.
Egy méter fonálhoz 9 csiga körülbelül öt napot át „dolgozik”.
Íme az eredmény:
Forrás: metropol;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu