6.1 C
2024. április. 19. péntek
HomeSportSporthirekFérfi kosárlabda NB I: A forduló meglepetése a címvédő Szombathely hazai veresége..

A Falco hazai pályán kapott ki a DEAC-tól a férfi kosárlabda NB I-ben

– írja a Blikksportal

Óriási meglepetésre a DEAC idegenben győzte le a kosárlabda NB I címvédőjét és éllovasát, a Szombathelyt (Fotó: Facebook)

A Körmend kilenc ponttal győzött az Alba Fehérvár vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A mérkőzés első fele változatos játékot hozott, hol az egyik, hol a másik csapatnak akadt egy-egy jó periódusa, ugyanakkor sok volt a hiba mindkét oldalon.

A harmadik szakasz vége felé hét ponttal meglépett a Körmend, de az újabb szünetre már megint csak egy pontra olvadt a különbség. A negyedik negyed elején fordított az Alba Fehérvár, nem sokkal később azonban ismét a vendégeknél volt az előny, amely aztán kilencpontosra hízott a végéig. A mezőny legeredményesebbje a székesfehérvári Vojvoda Dávid volt 28 ponttal.

A címvédő és éllovas Szombathely hazai pályán vereséget szenvedett a középmezőnyben álló DEAC-tól szombaton a férfi kosárlabda NB I-ben.A hazaiaknál Perl Zoltán, a vendégeknél Darrin Govens volt a legeredményesebb 22, illetve 23 ponttal.

Eredmények
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 75–81 (20–15, 15–22, 18–21, 22–23)
Kometa Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 89–82 (22–21, 22–26, 19–14, 26–21)
MVM-OSE Lions–Sopron KC 82–77 (20–23, 22–15, 22–18, 18–21)
Atomerőmű SE–HÜBNER Nyíregyháza BS 82–65 (18–13, 21–14, 24–22, 19–16)
Budapesti Honvéd Sportegyesület–Naturtex-SZTE-Szedeák 85–72 (19–20, 30–14, 20–21, 16–17)
Arconic-Alba Fehérvár–Egis Körmend 73–82 (16–22, 22–17, 20–20, 15–23)