Home Sport Sporthirek „Felfoghatatlan, hogy nincs többé” – Megszólalt a 28 évesen elhunyt magyar kézilabdázó...

„Felfoghatatlan, hogy nincs többé” – Megszólalt a 28 évesen elhunyt magyar kézilabdázó testvére

Selmeci Sarolta a kórházban is igyekezett jókedvű lenni, nagyon szeretett volna meggyógyulni / Fotó: Facebook

Dunaújváros — „Édesanyánk végig, az utolsó percig az ágya mellett volt” – csuklott el a hangja a vasárnap elhunyt egykori kézilabdázó, Selmeci Sarolta (†28) nővérének.

Prágai Tamásné Selmeci Katalin (32) érthető módon képtelen feldolgozni, beletörődni, hogy a mindig mosolygós, jókedvű testvére fél évvel azt követően, hogy kiderült a sokkoló diagnózis, méhnyakrákja van, elhunyt. A pályán a legnagyobb küzdők közé tartozó játékos szervezetét legyőzte a gyilkos kór, ebben a harcban sajnos nem volt esélye…

A Dunaújvárosnál, a Veszprémnél, a Szegednél, majd a német Dortmundnál és legutóbb a Nürtingennél megforduló sportoló tavaly novemberben volt orvosnál egy általános kivizsgálás miatt. A doktor először chlamydia fertőzésre gyanakodott, aztán kiderült, „csak” erős gyulladása van, így nem kell aggódnia. Ám mivel a tünetei nem szűntek a gyógyszerek szedése ellenére sem, így a január 3-i kontrollon biopsziát, MRI- és CT-vizsgálatot is elvégeztek rajta. A leletek pedig olyan eredményt mutattak, amire nem lehet felkészülni.

– A következő hétre kaptam időpontot. Akkor mondta a doktornő, hogy a biopszia eredménye rosszindulatú méhnyakrák – mesélte még a handballexpert.com-nak Selmeci, amikor kiderült, hogy nagy a baj. A lesújtó hírt követően a kézilabdázó és a család összeroppant, de mindannyian bíztak a gyógyulásban.

– Mint amikor kapsz egy ütést a semmiből. Mellbevágó volt a szörnyű diagnózis. Erre senki sem számított, egy ilyen hírre nem lehet felkészülni. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű menet, de mindenki pozitív volt. Erős, összetartó család vagyunk és minden irányból segítettük Sacit. Ő pedig csak a gyógyulásra koncentrált, csak rá kellett nézni, és az ember azt gondolta, nem is mi adunk erőt neki, hanem ő nekünk. Nagyon szeretett volna meggyógyulni – mesélte a sportoló nővére a Blikknek.

Az év elején tudta meg a Németországban kézilabdázó sportoló, hogy beteg./ Fotó: Facebook

Ám hiába kapott Németországban több sugár- és kemoterápiás kezelést, meg is műtötték, a szervezetében gyorsan áttétek alakultak ki. Ekkor hazautazott, hogy Dunaújvárosban gyógyulhasson, de ebben a csatában nem volt esélye a győzelemre…

– Édesanyánk egész végig vele tudott lenni. Mielőtt elment, az utolsó napján mind meglátogattuk, ami némi lelki vigaszt nyújt. Senki sem gondolta, hogy a betegségének kiderülése után ilyen gyorsan elveszítjük. Hiszen élni akart, mindenkinél jobban. Még annyira fiatal volt. Minden alkalmat megragadtunk, hogy láthassuk őt. Felfoghatatlan, hogy nincs többé – mondta a gyászoló nővér.

– Ő volt az én kishúgom. Vigyáztam rá, segítettem neki, amíg engedte. Sokszor egyformán öltöztünk, amit nem mindig szerettem, de rájöttem, azért teszi ezt, mert felnéz rám és olyan szeretne lenni, mint én. Szerencsére teljesen más személyiség lett, aztán nagyot fordult velünk a világ, már én akartam hasonlítani rá. Annyira szörnyű, hogy már nincs velünk.

Járjunk szűrővizsgálatra!

A daganatos megbetegedések nagy részét szűrővizsgálatokkal meg lehet előzni, ennek fontosságát hangsúlyozta az egykori kézilabdázó nővére is.

– A szűrésekre igenis mindenki figyeljen oda, mert úgy még időben észre lehet venni a problémát. Így pedig nagy eséllyel még kezelhető, gyógyítható a betegség – hívta fel a figyelmet a gyászoló nővér.

Forrás: Blikk / Hirmagazin.eu

Fotó: Facebook

Exit mobile version
Megszakítás