Ügyvédjén keresztül üzent Gy. I, akit már átszállítottak a tököli rabkórházba.
Nem akart senkit megölni – ezt állítja a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottja. A férfi csak azért vette a fegyvert a kezébe, mert feltett szándéka volt, hogy ezzel megakadályozza a nyomozók házba való bejutását. Inkább rájuk akart ijeszteni, nem megsebesíteni őket.
A műtét utáni ébredéskor a gyanúsítás közlésekor tudta meg, hogy megölt valakit.
Mélységesen sajnálja ezt, de az előbbiek miatt csak részben ismeri el bűnösségét – mondta Dr. Léhner György, Gy. I. kirendelt védője a Kisalföld kérdésére.
A fegyverről, amely a kezében elsült, azt közölte, hogy
ilyen fegyverre Magyarországon senki nem kaphat engedélyt.
Sorozatlövő gépkarabély volt egyébként, ezért adott le néhány másodperc alatt több lövést is.
Az ügyvéd azután nyilatkozott, hogy a bíróság csütörtökön elrendelte a férfi előzetes letartóztatását. Miután megszületett a döntés, az idős embert lehozták és mentőautóba tették, hogy átvigyék a tököli rabkórházba.
Forrás: kisalfold.hu, Index
Belső vizsgálatot indított a Nemzeti Nyomozó Iroda
forrás: MTI
Belső vizsgálatot indított a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Pálvölgyi Péter kiemelt főnyomozó halála miatt – értesült a Magyar Idők.
A lap pénteki számában olvasható cikk szerint a vizsgálat részeként tisztázzák a parancsnoki felelősség kérdését is, vagyis azt, hibázott-e valaki, amikor Bőnybe csak a nyomozókat küldte, és nem kérte a Terrorelhárítási Központ (TEK) támogatását, pedig tudhatták, hogy fegyverek lehetnek a szélsőjobboldali férfinál.
A Magyar Idők szerint a kórházi ágyán csütörtökön előzetes letartóztatásba helyezett, majd a tököli rabkórházba szállított férfi csoportjával kapcsolatban állt a romák elleni sorozatgyilkosság negyedrendű elítéltje, Csontos István, aki 13 év fegyházat kapott. Mint írták, nyomozati iratok tanúskodnak arról, hogy Csontos kapcsolatba került a Magyar Nemzeti Arcvonal tagjaival.