A nőknek magasabb szintű erkölcsi érzékük van, erről számolt be egy új kutatás. A kutatás azt állítja, hogy a nők sokkal inkább figyelembe veszik a belső erkölcsi sugalmakat döntéseiknél, főleg amik húsvér személyhez köthetők.

2015-08-02_075603

A kutatás azt is megállapította, hogy az erkölcsi szint a korral változhat, bármilyen irányba fejlődhet, és ezt nagyrészt a környezetünk befolyásolja.

Roger Steare professzor olyan erkölcsi szintet mutató tesztet fejlesztett ki, ami véleménye szerint reprezentatívan mutatja az egyének döntéskor közrejátszó erkölcsi “közbenjárását”. Eddig 60.000 önkéntes töltötte ki a tesztet több mint 200 országból, és az derült ki, hogy minderre nagy befolyással bír a szexuális élet mibenléte és a kor.

Más szóval Steare azt állítja, hogy a férfiak attól függetlenül, hogy a családban talán együttérzést tanus`tanak, és megfelelő erkölcsi döntéseket hoznak, a munkahelyen ez koránt sincs így. A munkahelyen az előbbre jutás és a sikeréhség dominálja a döntésekkor az erkölcsi mérleget, és bizony az utóbbi sokszor háttérbe szorul.

Az önkéntesek nagy hányadára ugyanakkor az volt jellemző, hogy fontos kérdések meghozatalakor nem igazán veszik figyelembe az erkölcsöt, a humanitást, sokkal inkább önérdeküket helyezik előtérbe, és olyan döntéseket hoznak, amik elsősorban számukra és közvetlen környezetükre nézve előnyös.

Erre önmagában azt mondhatnánk, hogy teljesen normális, de egy komoly és nagy nemzetközi háttérrel rendelkező cégnél dolgozva, ahol biza dől a pénz, lehet, ha nem fogják az önérdekű döntéseinket értékelni, és még akkor sem fogjuk érteni az eltanácsolásunkat, ha a szemünk közé vágják. A csapatjáték és a közös érdekek előtérbe helyezése sok esetben fontosabb, mint a “nekem legyen jó, a többi kit érdekel?” hozzáállás, és nem a munkáltatók azok, akik rossz döntést hoznak leépítésünkkor.

Lehet ha a nők a tökéletes csapatjátékosok?

Forrás: Arany gondolatok