Hiába telnek a napok, a tragikus sorsú férfi szülőfalujában, Ekecsen még mindig a rejtélyes haláleset tartja izgalomban a helyieket.
– Még mindig nem kaptunk pontos választ arra, valóban beteg volt-e az elhunyt rokonunk. Mivel a második gyorsteszt elmaradt, csak a boncolási jegyzőkönyvből tudhatjuk meg, hogy tényleg megfertőződött-e a koronavírussal. Mert ha nem, akkor egy fatális véletlen okozta a halálát – nyilatkozta a Blikknek a tragikus sofőr családtagja.
– Nagyon megviselte a családunkat ez a tragédia, nehezen viseljük a gyászt, a fájdalmat. Majd ha megkapjuk a boncolási jegyzőkönyvet, utána döntünk a temetés helyéről és idejéről – tette hozzá a sofőr rokona.
– Az öngyilkossághoz vezető út egy folyamat, ami nem egyik napról a másikra alakul ki. Vannak veszélyeztető tényezők, amik növelik annak a valószínűségét, hogy valaki önmaga ellen fordulhat. Ilyen például egy komoly betegségről szóló rossz hír is – mondta a Blikknek Makai Gábor (37) klinikai szakpszichológus.
– Az első természetes reakció a sokk. Alapvetően az ember mozgósítja problémamegoldó stratégiáit, hogy megküzdjön a koronavírus hírével. Semmi esetre se pánikoljunk, hanem gondoljunk végig, mi vár ránk, higgadtan és következetesen járjunk el, és tartsuk be az orvosi előírásokat, ami kapaszkodóul szolgál a gyógyulási folyamatban. Tekintsünk előre, milyen szabályokkal jár az elkövetkező pár hét, és amit feltétlenül el kell intézni, azt ne halogassuk.
Mint azt a Blikk megírta, a fuvarozóként dolgozó férfi a betegség jeleit észlelte magán, ezért elvégeztette a gyorstesztet, ami pozitív lett. Ezután telefonon megosztotta félelmeit az egyik barátjával, majd közölte, hogy öngyilkos lesz. Kocsijával kigurult a faluból, a határban álló gátőr háza kertjében leparkolt. Mire a rendőrség és a mentők rátaláltak a hálószobában, addigra egy disznóvágáshoz használatos szögbelövő pisztollyal főbe lőtte magát. Már nem tudták megmenteni az életét.
Forrás: Blikk / Hirmagazin.eu