A fahéj egy megosztó fűszer. Sokan kedvelik, de sok ember még az illatát sem bírja. Pedig egy nagyon hasznos és az egészséget megtámogató fűszerről van szó, amelyet a magyar konyhában is több száz éve használnak a háziasszonyok.
A fahéjat nem csupán sütés és főzés során használhatjuk, hanem egészségügyi előnyeit is kiélvezhetjük. A barnás fűszerből szórhatunk az ételeinkre, tehetünk egy-egy csipetnyit a gyógyteáinkba, de kimondottan fahéjteát is készíthetünk.
A fahéjnak ezernyi csodás hatása ismeretes. Az egyik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy nem emeli meg drasztikusan a vércukorszintet étkezés után, így cukorbetegeknek is javasolható a fogyasztása.
Ez a fűszernövény csökkenteni tudja az LDL-koleszterin szinjét, így mérsékelni tudja a szív-és érrendszeri megbetegedések kialakulásának a kockázatát.
Antimikrobiális tulajdonsága miatt a fahéj segít megakadályozni a baktériumok elszaporodását. Candida gomba ellen is nagyon hatásos, de az E-coli baktériummal is eredményesen fel tudja venni a harcot. Mivel szembeszáll mindenféle kórokozóval, így érdemes rendszeresen fahéjteát kortyolgatnunk, csak úgy megelőzésképpen is.
A méz és a fahéj kombinációja verhetetlennek bizonyul az ízületi gyulladással szemben. Egyes feltételezések szerint a daganatos megbetegedések megelőzésében is védelmet élvezhetünk általa.
Természetes élelmiszer-tartósítóként is ismeretes. Ha a befőttekhez vagy egyéb, tartósítani kívánt ételekhez hozzáadjuk, akkor az ételeink nem indulnak romlásnak, hiszen a fahéj meggátolja a kórokozók elszaporodását.
Forrás: gyogyszernelkul