20.9 C
2024. március. 29. péntek
HomeSportForma1F1: A megállíthatatlan Red Bull megint tönkreverte a mezőnyt, Alonso a Szaúdi...

F1: A megállíthatatlan Red Bull megint tönkreverte a mezőnyt, Alonso a Szaúdi Nagydíj nagy vesztese – képek, videók

A Formula–1-es szezon második versenyhétvégéje is rengeteg izgalmas pillanatot hozott.

A két Red Bull megint szétverte a mezőnyt, Sergio Pérez rajt-cél győzelmet aratott, míg a címvédő Max Verstappen a 15. helyről indulva a második helyen zárt.

A Szaúd-arábiai Nagydíj időmérőjén olyan szempontból nem volt meglepetés, hogy ismét a Red Bull végzett az élen, ám ezúttal nem a címvédő Max Verstappen, hanem csapattársa, Sergio Pérez volt a leggyorsabb, aki így pályafutása során másodszor rajtolhatott a pole pozícióból. A mexikói pilóta a vasárnapi futamon rosszul kapta el a rajtot, így Fernando Alonso azonnal átvette a vezetést, harmadikként Russell fordult el, majd Stroll és Sainz volt a sorrend az első ötösben.A kétszeres spanyol világbajnok azonban 5 másodperces időbüntetést kapott helytelen rajtprocedúra miatt, így Pérez visszavette az első helyét.

A technikai meghibásodása miatt a 15. helyről rajtoló Verstappen és a Ferrari tízhelyes rajtbüntetést kapó pilótája, Charles Leclerc gyorsan megkezdte a felzárkózást. Utóbbi a kilencedik körben már a hetedik helyen haladó Lewis Hamiltont előzte meg, a Mercedesszel idén csak szenvedő hétszeres világbajnokot aztán három körrel később Verstappen is lehagyta.

Az első kerékcseréket a 15. körtől láthattuk, a kemény keverékű gumikat kapó Pérez szép lassan leszakította magáról Alonsót, és majdnem három másodperces előnnyel vezetett az élen. A top10-ben egyedül Lewis Hamilton haladt közepes gumikon, mindenki más keményet kapott.

Az Aston Martinos Lance Stroll futama fékproblémák miatt a 18. percben véget ért, az emiatti biztonsági autós szakasz pedig leginkább Verstappennek kedvezett, ugyanis az újraindítás után két körön belül megelőzte Russellt és Alonsót, így a futam felénél már a két Red Bull állt az élen. Miközben az öt másodperccel vezető Pérez és Verstappen feltváltva futotta a leggyorsabb köröket, Magnussen megelőzte Cunodát, így az utolsó pontszerző helyre jött fel.

Twitter-poszt

A folytatásban az egyetlen láényegi kérdés az volt, hogy Verstappen utoléri-e csapattársát és megelőzi-e, ez azonban nem sikerült a hollandnak, így végül elsőként Pérezt intették le, aki nagyon magabiztosan nyerte meg szezonbei első, pályafutása ötödik versenyétt. A 41 éves Alonso végül 5 másodperc felé emelte az előnyét Russell-lel szemben, így

büntetéssel együtt is a harmadik helyen futott be, ami pályafutása 100. dobogós helyezése a Forma-1-ben.

A vb két hét múlva, Ausztráliában folytatódik.

Frissítés:

A versenybírák aztán a futam után tíz másodperces büntetéssel sújtották Fernando Alonsót, így a rutinos spanyol versenyzőtől végül elvették a harmadik helyet.