Az ödéma és a hasi felfúvódás nagyon sokszor előfordul nőknél, és igen kellemetlen. Ezek a jelek arra utalnak, hogy tested a szükségesnél több nedvességet tart vissza, tehát víz háztartásod funkciójában kisebb gondok vannak.

Könnyedén kezelheted azonban ezeket, hiszen sok olyan természetes szer létezik, amellyel megszüntetheted szervezeted víz visszatartását. Ismerkedj meg az öt legjobb vízhajtó trükkel.

Hamis az a tévhit, miszerint minél több vizet fogyasztasz, annál intenzívebb ödémásodást érsz el. Ennek a nézetnek éppen az ellenkezője a tény: ha szervezeted nem jut megfelelő mennyiségű vízhez, visszatartja a már benne levőt, hisz a sejtek gyors anyagcsere-folyamataihoz legyen elég folyadék – naponta minimum másfél-két litert kell inni a megfelelő anyagcseréhez.

Szervezeted vízigényét kielégítheted jóminőségű csapvízzel, mentes ásványvízzel, zöldség- és gyümölcslevekkel, illetve levesekkel. Tisztítatlan csapvizet lehetőleg ne fogyassz, mivel számos olyan vegyi anyagot viszel be, mely bajt okozhat a testben. Jó ötlet egy házi vízszűrő beszerzése.

Ha lassabban szeretnéd kihajtani a felesleges vizet testedből, akkor az egyik legkellemesebb a gyógynövények használata, melyek vízhajtó hatásuk mellett még immunrendszerered is edzik. A vízhajtó gyógynövények a vesék működését gyorsítják, ezáltal könnyebben működnek testedben a méregtelenítő folyamatok.

A legjobb vízhajtó a mezei zsurló, a nyírfalevél, a lestyán, a petrezselyem és az aranyvessző. A mezei zsurlóból készült teát húgyúti kórokra is érdemes innod, hiszen élénkíti a vizeletkiválasztást, illetve tisztítja a vesét és a hólyagot. A petrezselymet használhatod levesek, tészták és húsfélék elkészítéséhez, ezzel is könnyítve a zsírok és fehérjék lebontását.

A nyers ételek magas nedvességtartalma miatt a folyadékmennyiség szintén javítja veséid funkcióját. A zöldségek fogyasztásával sejtjeid többszörösen megújulnak, hiszen egyrészről beszerzik a napi vitamin- és ásványianyag-adagukat, másrészről pedig elég folyadékhoz jutnak.

Az uborka, dinnye, spárga, paradicsom, cékla, a padlizsán, retek és zöld saláta a legjobb vízhajtók.

Masszírozz!

Nincs is jobb, mint egy hosszú, nehéz nap után egy profi masszőr kezei közé kerülni, ahol minden gondodat elfelejtheted. Nemcsak a lelki tehertől szabadulhatsz azonban meg a masszázs közben, hanem a vizesedést is eltüntetheted, ha nyirokkeringést serkentő masszázsfajtát választasz. A nyirok drenázst csak igazán profi masszőrrel végeztesd, hiszen ez a masszázstípus komoly szaktudást igényel.

A nyirokmasszázs módszere holisztikus szemléleten alapszik, tehát testedre, mint teljes egészre hat. Immunrendszered megerősödik, és anyagcseréd is felgyorsul hatására, izmaid ellazulnak, sejtjeid pedig elengedik a magukba zárt káros salakanyagokat és vizet. A masszázs közben ajánlatos mélyeket lélegezni, mivel ez még tovább fokozza a hatást.

A nyirok drenázs alkalmazása azonban nem javasolt, ha hajlamos vagy a trombózisra, ha szívbetegség okozta ödémásodásban szenvedsz, illetve rákos betegségen estél át. Akkor se kísérletezz ezzel a módszerrel, ha szervezetedben valamilyen gyulladásos folyamat zajlik.

Taplmasszázs

Az önmasszázs leghatékonyabb módszere a lábmasszázs, mellyel a vizesedéstől is megmenekülsz. A megfelelő akupresszúrás pontok körkörös, enyhe nyomkodásával hamar jó eredményeket érhetsz el, pláne akkor, ha ezt a módszert a nyirokmasszázs kiegészítőjeként alkalmazod. Az önmasszázs mindemellett segít helyreállítani tested egyensúlyát, és nagymértékű energiát nyerhetsz általa.

A kiválasztást és vízhajtást fokozó reflexzónákat a lábboltozatod közepén, illetve tenyereid ujjközeiben találhatod meg. A masszázst mindig a jobb végtagon kezdd, majd pár perc után cseréld meg az oldalt. Ha a vesék reflexpontjainak masszírozása közben szúró fájdalmat érzel, gyanakodhatsz vesekő képződésére: ilyen esetben hagyj fel a masszázzsal, és keresd fel orvosodat.

Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.

Forrás: tudasfaja.com/ blogmania.hu