Home Főhírek Külföld Ezért özönlenek az afrikai migránsok Európába

Ezért özönlenek az afrikai migránsok Európába

Afrikai oknyomozó újságírók elképesztő összefüggéseket fedeztek fel. Úgy tűnik, egyre több példa van arra, hogy pénzzel nehéz lesz megállítani a migránsok áradatát.

Afrika vezetői, tábornokai és üzletemberei dollármilliárdokat nyernek ki a világ legszegényebb országaiból, amit offshore cégekben parkoltatnak – írta a Kitekinto.hu.

A hírhedt Panama Papers alapján indult el afrikai újságírók egy csoportja,akik  “Fosztogatási útvonal Panamáig” címen publikálták oknyomozó riportjukat. A kutatásaikból kiderült, hogy a kenőpénzek elfogadása és az adóelkerülés helyett már sokkal komolyabban foglalkoznak országaik kifosztásával a vezetők. Külön hatalmi rendszereket állítanak fel a lopásra, amiket barátaik és családtagjaik működtetnek.

Ennek következményeként az országok költségvetései komoly bevételektől esnek el, ami gátolja a fejlődést és nyomorban tartja az embereket.

Ezért özönlenek az afrikai migránsok Európába 1
A dél-afrikai elnök, Jacob Zuma a hamburgi G20-csúcson, 2017 július 7-én. A dél-afrikai legfelsőbb bíróság 2017. október 13-án úgy döntött, hogy az elnök vád alá helyezhető mintegy 800 korrupciós ügyben.

Togo népességének 80 százaléka él a szegénységi küszöb alatt, míg a foszfátokból származik exportjövedelmük 40 százaléka. „Azok szedik le a hasznot barátaik bűnsegédletével, akik az országot irányítják”– mondta el Maxime Domegni újságíró a Deutsche Welle-nek.

Togói foszfátbánya

Mozambikból származik a világ rubinigényének fele.

Tábornokok, miniszterek és magas rangú pártfunkcionáriusok tucatjai tartják kezükben a bányászati jogokat, amelyekért egy brit cég csillagászati összegeket fizet ki. Ebből a bevételből a nyomorgó lakosság alig lát valamit.

A botswanai luxusturizmus olyan hírességeket vonz, mint a tévézés koronázatlan királynője, Oprah Winfrey, vagy Harry herceg.

Ezt a jól jövedelmező iparágat a főbb utazási ügynökségekben szerzett részesedések segítségével az országot irányító elnök családja és barátai tartják kezükben, és a jövedelmeiket offshore cégekbe menekítik.

Kongó gazdaságát egy nyolcvan céget magába foglaló háló fedi le. Jason Stearns, egy Kongóval foglalkozó amerikai kutatócsoport igazgatója szerint az elnöki család vagyonát megbecsülni sem tudják.

„Azt sem tudjuk, hogy egyáltalán fizetnek-e adót. Nem tudjuk a vállalatok értékét, sőt azt sem, hogy hova vannak bejegyezve”.

Habár több országban is tüntettek már a korrupció ellen, de egész Afrikát tekintve ettől még nem sok minden változott. A felsorolt államok között nem szerepel Niger, Csád és Líbia, mint olyan államok, amelyek kulcsszerepet játszanak a tömeges migrációban és amelyek hivatalos vezetőivel nyáron tárgyalt az Unió.

Az a nagy kérdés, hogy a számukra kifizetett euró milliárdok vajon hova kerülnek, és képesek lesznek-e nagymértékben csökkenteni a afrikai inváziót. Különös tekintettel arra, hogy a Nyugaton munkába álló afrikaiak hazaküldött pénze nagyon jól jön annak az államnak, ahonnan a bevándorló elindult.

Forrás: Ripost

Exit mobile version
Megszakítás