Nem meggyőzőek azok a híresztelések, miszerint a kutyanyál ártalmatlan az emberre, sőt tisztább az emberi nyálnál.
Te természetesnek tartod, vagy csodálkozol azon, ha egy kutya megnyalja a gazdája arcát vagy száját? Öntsünk tiszta vizet a pohárba!
A kutya a nyelvét és a fogait egész nap használja, és mindenképpen találkozik kórokozókkal, amiket átadhat az embernek.
Ezek között lehetnek az emberre veszélyes kórokozók is.
1. Egy sétánál, amikor két kutya találkozik egymással, megszagolják egymás pofarészét, lágyék- és végbéltájékát, hogy megállapítsák egymás nemét és státusát.
2. Az illatjelölést a hímek használják területük megjelölésére. Egy hím pedig 80 különböző helyet is megjelölhet vizeletével négy órán belül.
3. Megszaglásznak mindent – ürüléket, szemetet -, ami illata által információt adhat nekik a világról.
Teljesen igaza van azoknak a szülőknek, akik nem szeretnék, hogy a kutya megnyalja a babájuk arcát. És azoknak is, akik szeretnék maguk is elkerülni, hogy arcon nyalja őket kutyájuk.
De mégsem fair, ha nem érted meg kutyádat, hogy ő így szeretné kimutatni szeretetét és ragaszkodását.
Engedd meg négylábú barátodnak, hogy a kezedet nyalhassa meg, hiszen szappannal és meleg vízzel gyorsan lemoshatod, ha kellemetlennek találod a kutyanyálat.
A nyalogatás gondoskodást, szeretetet, ragaszkodást fejezi ki
Ha a kutya egy babát vagy kisgyereket nyal meg, ezzel a vonzalmát fejezi ki. Világossá teszi, hogy figyelnie kell a kicsire, és kétségek nélkül megvédelmezi őt.
Ha egy felnőttet nyal meg a kutyája, akkor ezáltal mutatja ki szeretete mellett alázatosságát is. Szeretné az érintett embernek megmutatni, hogy szívesen és bizalommal lesz az alávetettje. Szívesen veszi a gazdi vezetését.
Gyakran azonban a nyalogatással az a célja, hogy ételhez jusson.
A kiskutyák már egész korán megtanulják, hogy a nyalogatás az egyik legfontosabb gesztus az életben.
Forrás: Ripost