Ausztráliában az őshonos vadállatok védelme miatt kb. 2 millió kóbor macska kiirtását tervezik.

Az ausztrál szövetségi kormány szerint erre azért van szükség, mert ezek az Európából érkező házimacskák elvadult leszármazottai.

hirmagazin_2015-07-21_152007

Szakértők szerint az elszaporodott ragadozók pusztítása miatt már több mint 120 őshonos fajt fenyeget a kihalás.

A kormány tervei szerint mérgezett csalétkeket raknak majd ki és telefonos alkalmazást is készítenek FeralCatScan néven, amelyen a lakosság bejelentheti a hatóságoknak, ha olyan területet lát, ahol nagy számban vannak vadászó macskák. – írja a Telegraph c. lap.

A kutatók vizsgálatai alapján eddig a 29 kihalt őshonos ausztrál emlősfajból 28 pusztulásában játszottak szerepet a macskák az elmúlt kétszáz éve alatt.

hirmagazin_2015-07-21_151931

“Nagyon fontos hangsúlyozni, hogy nem utáljuk a macskákat, csak véget kell vetni a károknak, amit a vadon élő állatok közt okoznak. A tudományos bizonyítékok egyértelműek, a vadon kóborló macskák jelentik a legnagyobb veszélyt” – nyilatkozta az ABC rádiónak Gregory Andrews, a kihalással fenyegetett fajok biztosa.

A számítások szerint kb. 20 millió macska él Ausztráliában, akik több millió őshonos állatot ölnek meg naponta. A macskák még az 1700-as évek elején érkeztek az országban az európai telepesekkel. Először még háziállatként tartották őket, de azóta nagyon sok leszármazottjuk visszatért a vadonba és elszaporodott az egész kontinensen.

hirmagazin_2015-07-21_151912

Greg Hunt környezetvédelmi miniszter szigorítaná a macskatartást az országban, többek között az ivartalanítást és a mikrochip beültetését tartja szükségesnek.

Forrás: erdekesvilag.hu