Az olasz egész­ség­ügyi szak­értő sze­rint a mig­rá­ció, il­letve az ál­tala ter­jedő több be­teg­ség lehet a 21. szá­zad leg­na­gyobb ki­hí­vása.

Ranieri Guerra, aki a Magyar Honvédség Egészségügyi Központjában tartott előadást kedden, hangsúlyozta: a migránsáradat kellős közepén fontos a megfigyelő kapacitások kialakítása a fertőző betegségek kiszűrésére, valamint az immunizációs programok kialakítása is.

Egyre nagyobb gondot jelent ugyanis a Közel-Keletről és Észak-Afrikából érkezők körében az úgynevezett polivírus, a nyugat-nílusi láz és a tuberkulózis megjelenése és terjedése

– tette hozzá.

Azért is fontos a szakértő szavaira figyelnünk, mert Olaszországnak komoly tapasztalatai vannak a migránsok egészségügyi kezelésében, hiszen az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint két év alatt negyedmillió menekült érkezett a Földközi-tengeren keresztül az olasz partokhoz.

A főigazgató kiemelte, ilyen körülmények között fontos a fertőző betegségek kezelésére fordított kapacitás növelése a küldő és a célországokban is, illetve az olasz hatóságok

eddig mintegy 100 ezer embert oltottak be

különböző betegségek megelőzése érdekében. Ezenkívül elengedhetetlen a traumákon, szexuális erőszakon, kínzásokon átesett emberek mentális ellátása is.

Ezek a veszélyes fertőzések érkeznek a migránsáradattal

Több fertőző betegséget is behoznak a migránsok (Fotó: MTI)

Forrás: Ripost