Életünkben rengeteg kapcsolatra tehetünk szert, ebbe beletartoznak a barátok, illetve a párkapcsolatok is. Lényegében viszont mindkettő esetében vannak olyanok, amelyek sikeresek, illetve vannak olyan kapcsolatok is, amelyek kevésbé. Például az eltérő nézőpontok egy gyakori mozgatórugó a veszekedések kialakulásakor, ami nem szokott semmi jóra vezetni.
Önbecsülés hiánya! Nagyon kevesen gondolnak erre, pedig az egyik legfontosabb negatív tényező lehet hosszú távon egy párkapcsolatban. Ha te nem vagy megelégedve magaddal és folyamatosan csak kritizálod magad, illetve a negatív dolgokat hozod előtérbe magaddal kapcsolatban, akkor azt bizony a társad is észre fogja venni. Akarva, akaratlanul a negatív tulajdonságaidat fogod neki folyamatosan sugallni, így háttérbe szorulhatnak például azok a pozitív jellemzők, amelyek miatt együtt van veled. Kicsit jobban elmélyülve, az önbizalom, illetve önbecsülés az egyik gyakori olyan belső érték, amely miatt valaki felfigyel rád. Nem szabad hagynod, hogy ez elvesszen belőled, hiszen annak drasztikus következményei lehetnek. El kell fogadd magad, ehhez pedig segítség lehet, ha előtérbe helyezed a pozitív tulajdonságaidat és nagyobb teret engedsz nekik a gondolataidban is. A negatív dolgaidon, tulajdonságaidon pedig kár töprengeni, ha esélyt látsz a változtatásra, akkor cselekedj, ha nem akkor ne is gondolj rá.
Kommunikáció hiánya, illetve helytelen kommunikáció! Gondolj vissza az első randidra a pároddal. Ott egészen biztosan csak kettőtökről szólt minden és igyekeztetek minél több mindent megtudni a másikról, valamint minél több mindent megosztani a másik féllel. Nos, az idő múlásával ennek vége lesz, hiszen te is rengeteget tudsz meg párodról és ő is, így a kommunikáció témája, milyensége teljesen más fordulatot vesz és biztosan nem olyan lesz, mint a kapcsolat elején. Van egy rossz hírünk, ez sajnos minden kapcsolat esetén bekövetkezik!
A tisztánlátás végett, egy párkapcsolatban lényeges szerepet játszik, hogy mindkét fél tudja megbeszélni a másikkal azokat a dolgokat, amelyek számára fontosak, legyen szó barmiról, adott helyzetben pedig segítséget, támaszt vár. A legrosszabb, amit ilyenkor tenni lehet, hogy nem szentelsz elég időt a másik félre, ha az el szeretne mondani valami fontosat, vagy meg sem próbálsz segíteni, hanem sokkal inkább ítélkezel fölötte. Nyújts neki támaszt és segíts neki, ha tudsz. Mihamarabb oldjátok meg az adott problémát, annál hamarabb lehet kommunikálni, illetve koncentrálni más dolgokra, témákra is, például nyaralásra, közös jövő tervezésre és még lehetne sorolni.
forrás: delina