A „klímamigránsok” hatalmas hulláma hagyja el hazáját – megindul a harc az élhető területekért.
A globális felmelegedés miatt az elkövetkező évtizedekben egyre több régió válik lakhatatlanná, milliók kényszerülnek otthonaik elhagyására. A klímaváltozással kevésbé érintett területeken pedig fokozódik a migránsok nyomása.
A Klímaváltozási Katonai Tanácsadó Testület vezérőrnagya, Munir Muniruzzaman szerint a klímaváltozás okozta problémákkal mindenki tisztában van, de csak beszélnek róla.
Hiába írta alá közel 200 ország a Párizsi klímaegyezményt, ennek ennek egyelőre nincs semmilyen hatása. Közben földrésznyi területeket az embertelen hőség tesz lakhatatlanná, máshol az olvadó jégtakaró miatt emelkedő tengerszint miatt városok kerülhetnek víz alá.
Az egyre jelentősebb vízhiány például háborúhoz is vezethet India és Pakisztán között, Banglades pedig 2050-re területe 20 százalékát fogja elveszíteni a tengerszint emelkedése miatt – csak innen 30 millió ember fog útra kelni, új otthont keresve.
„A nemzetközi közösség most több ezer szíriai migráns elhelyezésével sem tud megbirkózni. Képzeljék el, mi lesz akkor, mikor több millió ember indul el a biztonságos területek felé…”
Muniruzzaman szerint a migránshullámot a falak sem fogják megállítani. Ezek az emberek ugyanis a biztos halálból indulnak el, és úgy érzik, már nincs mit veszíteniük. Szerinte a megoldást csak globális szinten lehet megtalálni, mert ha az egyes országok fegyverrel próbálnák majd megállítani a menekülthullámot, az végül egy újabb világháborúhoz vezethet.
Forrás: Ripost