Gondoltad volna, hogy erre is jó a tojástartó? Gyűjts össze belőle jó párat télen, tavasszal spórolhatsz is vele.
Itt a tavasz, ideje a palántázásnak, magvetésnek. Ha a magvetéshez nem szeretnél kertészeti áruházban kapható tálcát használni, és nem akarsz erre pénzt költeni, ültesd a magokat tojástartóba. A tojástartó elsősorban lassabban növekvő palánták neveléséhez javasolt. Előnye, hogy a műanyagpoharakhoz képest nem kell bolygatnod a palántákat, hanem a tojástartóval együtt kiültetheted őket a kertbe, mert a tartó lebomlik. Vagy egy késsel simán felvághatod, és papírostul cserépbe is ültetheted mindet.
Az ültetés folyamata a következő:
Lyukaszd ki a tojásdobozok alját. Töltsd meg a doboz mélyedéseit ¾ részig földdel, majd az ujjaddal picit tömörítsd az egészet. A közepébe készíts egy kis mélyedést, és abba vesd el a magokat. Vetés után a magok tetejére szórj egy vékony réteg földet. Majd nedvesítsd be a földet és helyezd meleg helyre, nagyjából szoba hőmérsékletűbe. Naponta többször szellőztess. Reggelente öntözd meg.
Érdemes a dobozokra ráírni, vagy felcímkézni őket, hogy el ne felejtsd, melyikbe milyen növényt ültettél.
Ilyenkor van itt az ideje a paradicsom és a paprika, a tök, a cukkini elvetésének. Mentát, bazsalikomot, azaz fűszernövényeket is tehetsz a tojástartóba.
Ha esetleg megmaradt még a tojás héja is, akkor azt is hasznosíthatod, hiszen tele van kalciummal, és egyéb ásványi anyagokkal, amelyek hozzásegítik a talajt ahhoz, hogy termékenyebb legyen. Zúzd össze, és szórd meg a cserepes virágaid földjét vele, illetve elkeverheted a kapott szemcsés anyagot a virágfölddel, amelybe majd a növények kerülnek. Ugyanakkor természetes rovarirtóként is hat, mivel a benne lévő hatóanyagok távol tartják a kártékony állatkákat a növényeidtől. De magába a héjba is ültethetsz, és így héjastól ültetheted ki később a kertbe a palántádat.
Kellemes kertészkedést!
Forrás: Ripost