Három év telt el, és a Bostoni Orvosi Központ betegei és személyzete már élvezhetik az innovatív erőfeszítések előnyeit.

A betegek, különösen a szegények, mind a kórház tetőjén termesztett zöldségek gyógyító tulajdonságait és ízét dicsérik.

Ez egy hatalmas erőfeszítés, amelyben több mint száz önkéntes biztosítja a kert gondozását, és ahol zöldségféléket, paradicsomot, uborkát, sárgarépát, tököt, bordáskelt, babot, padlizsánt és számos gyógynövényt termelnek. Sok olyan ember jön a kórházba, aki szegény és nem biztosított az élelmezése. A kórház ingyenes ételeket biztosít az ilyen emberek számára.

A tetőn lévő talaj szerves, és tejrekeszekbe van elhelyezve. A tetőn lévő két kaptár méhei beporozzák a növényeket és mézet is biztosítanak. Ez a 250 négyzetméter kiterjedésű kert menedéket kínál a méhek számára, ami különösen fontos egy fák nélküli városi terület esetében.

Évente 2300–3200 kilogramm kiváló minőségű zöldséget termelnek. David Maffeo, a kórházi támogatási szolgáltatásokért felelős vezető igazgató szerint az étel gyógyszer, és ez az oka annak, hogy a kórházban növényeket termesztenek.

A legtöbb kórház olyan egészségtelen ételeket szolgál fel, amelyek nem biztosítják a beteg számára szükséges tápanyagokat. A cukorbetegségben szenvedő betegek esetében ez különösen fontos, mert a megfelelő egészséges táplálék hiánya súlyosbítja az állapotukat. Az ilyen betegek gyorsételeket fogyasztanak, mivel az ökológiai termékek drágák és meghaladják a lehetőségeiket.

A tetőkert kezdeményezést 3 évvel ezelőtt indították útjára, hogy friss zöldségek előállításával egészítsék ki a kórház igényeit. Ez volt a módja annak, hogy csökkentsék a költségeket.

Egy speciális komposztáló rendszer biztosítja a talaj folyamatos trágyázását. Lindsay Allen, a kert vezetője válogatja össze a növényeket, amelyek távoltartják a kártevőket és vonzzák a jótékony rovarokat. Allen a tetőkertet egy teljes ökoszisztémának tekinti.

Megtervezett egy módszert a komposzt elkészítéséhez, amihez a kórházban keletkező ételmaradékot is felhasználják. A dietetikusok és az élelmiszer-technikusok ingyenes táplálkozási és főzési órákat kínálnak a betegek családjai számára, és ingyenes kertészeti órákat tartanak.

Kate Sommerfeld, a kórház egészséget befolyásoló társadalmi tényezőket vizsgáló munkatársa elmondta, hogy az ember egészségének 40-60% -át nem klinikai tényezők határozzák meg. Fontos, hogy az egészségügyi ágazat nagyobb figyelmet szenteljen az olyan kritikus kérdéseknek, mint az élelemhez és a lakhatáshoz való hozzáférés.

Címlapkép: ujvilagtudat

bmc.org, Hirmagazin.eu

ElőzőÍgy kell elegánsan megszívatni egy bunkón parkoló autóst!
KövetkezőEltűnés miatt keresi a rendőrség Kuruc Evelint! Oszd meg, segítsünk ezzel is a megtalálásában!
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza