Komoly problémát jelentenek a német menekültszállásokon történő erőszakos bűncselekmények – derült ki a Bild által megszerzett belügyminisztériumi riportból. A német lap szerint a német hatóságok szándékosan eltitkolták a gyilkosságokról, nemi erőszakról és más támadásról szóló jelentéseket.
Ami a német menekültszállásokon történik, az nem tartozik a nyilvánosságra – írja a Bild német lap egy megszerzett jelentés alapján, amely Markus Ulbig szászországi belügyminiszternek készült. A dokumentumban a szászországi menekülttáborokban elszállásolt negyvenezer bevándorló életkörülményeiről írnak, akik úti céljukat elérve egymás ellen fordulnak a szálláshelyeiken.
A jelentés a 2016-ban elkövetett szászországi bűncselekményeken alapul: a táborokban tíz gyilkosság történt, tíz esetben gyermekek szexuális bántalmazására derült fény, emellett hét bevándorlót megerőszakoltak társaik. 960 támadásról, 671 súlyos testi sértésről, 268 esetben kábítószerrel való visszaélésről, gyújtogatásokról, verekedésekről, rendőrök megtámadásáról, fenyítésről és rablásról is írnak. Az erőszak a következő évben tovább folytatódott: 2017 első hat hónapjában több mint ötszázan bántalmazták társaikat a bevándorlók , több száz lopásra és több emberölésre is fény derült.
Erőszakos bűncselekményeket nem csupán Szászországban követtek el a bevándorlók: a berlini rendőrség 2016-ban több mint kétezer támadást jegyzett bevándorlókat elszállásoló menedékhelyeken, valamint 86 emberölést, három gyilkosságot és 800 lopást is regisztráltak. Nőket és gyermekeket 217 esetben zaklattak szexuálisan a hamburgi menekültszállásokon 2017 első hat hónapjában.
9 hónap alatt 40 ezer bűncselekmény
Egy februárban kiszivárgott szövetségi bűnügyi jelentés szerint 40 ezer bűncselekmény történt országszerte 2016 első 9 hónapjában a menekültszállásokon. Ezek közül 17 200 testi bántalmazás, 6500 lopás, 2400 kábítószerrel való visszaélés, 510 nemi erőszak és 139 emberölés volt. A bűncselekmények számos menekültszálláson meghaladhatják a regisztrált számokat, mivel maguk a bevándorlók sem nem jelentik be sokszor a támadásokat egy esetleges bosszútól tartva.
A Bild a fenti adatok ismeretében megkérdezte a szászországi belügyminisztériumot: miért hallgatják el ezeket a bűncselekményeket a publikum elől? A minisztérium szóvivőjétől azt a választ kapták, hogy nem szükséges, hogy mindenről tájékoztassák a nyilvánosságot. „A nyilvánosságra hozott bűncselekmények ismertetése minden esetben egyedi” – magyarázta a szóvivő, majd megpróbált választ adni a menedékszállásokon előforduló erőszakos bűncselekmények előfordulására:
„Általánosságban elmondhatjuk, hogy amikor sok embert huzamosabb ideig egy kis helyre zárunk össze, az hosszú távon olyan mentális problémákhoz vezethet, amelyek egyes esetekben fizikai erőszakot is kiválthatnak. Ezt a hatást tovább fokozhatja az elszállásolt lakók különböző etnikai és a kulturális háttere.”
Forrás: hirado.hu, bild.de
Képek: demokrata, valodihirek, civlihir, szekelyfold