Hirmagazin
Image default
Külföld

Évek óta nem vágtak ki ennyi fát Amazóniában

Egy friss jelentés szerint idén júniusban 60 százalékkal több fát vágtak ki amazonasi esőerdőben Brazíliában mint tavaly ilyenkor

Az Inpe űrkutatási intézet műholdas adatok alapján mérte fel a fák állapotát.

Júniusban összességében 762 négyzetkilométernyi erdő tűnt el, az első félévben mintegy 2 300 négyzetkilométernyi veszteséggel számolnak.

2016 óta ez a legmagasabb érték. 

A fakitermelés a most kezdődő száraz időszakban általában jelentősen emelkedik.

Az elmúlt évtizedekben az Amazonas erdeinek mindegy egyötöde semmisült meg. A szakértők körében vitatott kérdés, hogy a múlt héten az Európai Unió és a dél-amerikai közös piac, a Mercosur országai közötti szabadkereskedelmi szerződésről született politikai megállapodás erősíteni fogja-e a fakitermelést, vagy éppen csökkenteni.

Aerial Shot of Amazon rainforest in Brazil, South America
Fotó: iStock

A januárban beiktatott Jair Messias Bolsonaro brazil elnök ígéretet tett arra, hogy nem lépnek ki a párizsi klímaegyezményből. A megállapodás elfogadásával Brazília arra kötelezte el magát, hogy 2030-ig nullára csökkenti az illegális fakitermelést, Bolsonaro azonban hivatalba lépése óta folyamatosan korlátozza az ellenőrző hatóságokat.

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Zelenszkij elégedetlen az USA-val: Vita az ukrán ásványkincsek felett.. – Írd meg a véleményedet erről!

Géza

A 64 éves Gareth Delbridge és az 58 éves Michael Spike Lewis olyan karbantartási munkálatokat végeztek, amelyekről senki nem szólt nekik, hogy már nem kell megcsinálniuk. Életükbe került (18+)

Géza

Támadás történt Ausztriában, Villachban: négy sérült, egy fiatal fiú életét vesztette.. (18+)

Géza
Megszakítás