Érkeztek a fotók a „Szuperholdról”. Egyik szuperebb, mint a másik.
Szuperholdnak nevezi a köznyelv, amikor a telihold fázisa az ellipszis alakú holdpálya Földhöz legközelebbi pontján következik be, ilyenkor lesz a Hold Földről látható látszólagos mérete a legnagyobb. A jelenség létrejöttéhez telihold kell, és az, hogy a Hold a keringési pályáján éppen a legközelebb legyen a Földhöz.
Idén az elmúlt vasárnap ( vasárnap, 3-án) volt az egyetlen látható Szuperhold: 16 óra 14 perckor kelt, és hétfő reggel 6 óra 25 perckor nyugodott le, írta a 24.hu.
Közeli telihold, úgynevezett szuperhold ragyog a mianmari főváros, Najpjido felett 2017. december 3-án. A szuperhold kifejezés az ellipszis alakú holdpálya Földhöz legközelebbi pontján bekövetkező telihold fázist jelöli, amikor az égitest a pályájának legtávolabbi pontjához képest nagyjából ötvenezer kilométerrel közelebb van a Földhöz, ezért az átlagosnál mintegy 14 százalékkal nagyobbnak látszik.
Közeli telihold, úgynevezett szuperhold ragyog a Tokiói-öböl felett 2017. december 3-án. A szuperhold kifejezés az ellipszis alakú holdpálya Földhöz legközelebbi pontján bekövetkező telihold fázist jelöli, amikor az égitest a pályájának legtávolabbi pontjához képest nagyjából ötvenezer kilométerrel közelebb van a Földhöz, ezért az átlagosnál mintegy 14 százalékkal nagyobbnak látszik.
További Szuperhold, és Hold-képek:
Chris Phutully Hold-kép:
Frode Steen Hold-kép:
History NASA’s Hold-képek:
Jessie Eastland Hold-képek:
Joakim Berndes Hold-képek:
Luc Viatour Hold-képek:
Oliver Stein Hold-kép:
阿爾特斯 Hold-képek:
Rufustelestrat Hold-kép:
Forrás: inforadio
Képek: MTI / EPA