Állítólag a wuhani kínai biológiai laboratórium a Glaxo tulajdona, amely véletlenül a Pfizer tulajdonosa?
Ez vajon igaz, vagy csúsztatás??
Hirmagazin.eu: Mi azon az állásponton vagyunk, hogy a vírus ellen a vakcina a megoldás, és azt mindenki maga dönti el, hogy ha lesz több vakcina, akkor melyikkel oltatja majd be magát.
Na, de nézzük, hogy ezek az állítások tények, vagy nem:
A wuhani, kínai biológiai laboratórium a Glaxo tulajdona.
Amely véletlenül a Pfizer tulajdonosa. (Az, aki előállítja a vakcinát!)
Amit véletlenül a Black Rock pénzügyei irányítanak.
Amely véletlenül kezeli az Open Source Foundation vállalat (Soros alapítvány) pénzügyeit.
Ami véletlenül a francia AXA-t szolgálja.
Véletlenül, övé a német Winterthur.
Amely véletlenül a kínai laboratóriumot építette Wuhanban.
Véletlenül a német Allianz vette meg.
Ami, mellesleg, Vanguard részvényes.
Ami a Black Rock részvényese.
Ami a központi bankokat irányítja és a globális befektetési tőke egy harmadát.
Ami egyébként a MICROSOFT fő részvényese, BILL GATES tulajdona, aki történetesen a PFIZER részvényese (amely a csoda vakcinát árulja) és jelenleg a WHO első szponzora…
Nézd meg a linkeket, ezek alátámasztják a fentebbi összefüggéseknek, azonban mi nem tudjuk eldönteni az igazságot, ezt mindenki maga döntse el:
http://www.pharmatimes.com/news/pfizer_to_build_r_and_d_facility_in_wuhan,_china_984211
https://www.reuters.com/article/us-investment-funds-soros-fund-mgmt-idUSKBN1KZ2KF
https://www.ft.com/content/9e20d920-6bf0-11e4-b1e6-00144feabdc0
Linkek forrása: Facebook
A snopes tényellenőrző szerint a fenti hír nem valós, szerintük az elmélet fő célja a vakcinákba vetett bizalom aláásása azáltal, hogy az egyik vakcinagyártót megpróbálja összekapcsolni a járványkitöréssel kapcsolatba hozott vuhani laborral.
A sztorival – nyilván ez sem véletlen – a Snopes is foglalkozott, megemlítve, hogy már az első láncszem sem stimmel a történetben: a vuhani labor nem a GlaxoSmithKline tulajdona. A kérdéses labort – amely a járvány kitörése óta különböző konteók főszereplője – nagyrészt a kínai kormány alapította, és a kínai tudományos akadémia működteti.
A Snopes szerint az sem igaz, hogy a GlaxoSmithKline lenne a Pfizer tulajdonosa. Bár a két vállalatnak vannak közös érdekeltségei (2018-ban egy cégbe szervezték fogyasztói egészségüggyel foglalkozó vállalkozásaikat), alapvetően továbbra is két különálló cégről van szó.
A legendavadász oldal szerint a hat lépés távolság játékra hajazó elmélet fő célja a vakcinákba vetett bizalom aláásása azáltal, hogy az egyik vakcinagyártót megpróbálja összekapcsolni a járványkitöréssel kapcsolatba hozott vuhani laborral.
Mindeközben tudományosan még az sincs alátámasztva – emlékeztet a Snopes -, hogy az újfajta koronavírus mesterséges előállítású lenne, és hogy a szóban forgó kínai laborból szökött volna meg.
mindenszo alapján,