Mennyit fizethetnek a szabálysértők?
Az ORFK tájékoztatása a büntetési tételekről.
A Magyar Közlönyben megjelent a kormány rendelete a védelmi intézkedések szigorításáról.
A szigorított korlátozások nem változtattak azon, hogy este 8 óra és reggel 5 óra között továbbra is kijárási tilalom van érvényben. Ebben az időszakban munkába/munkából járás miatt csak érvényes munkáltatói igazolással lehet közlekedni.
Hogyan ellenőrzik a munkáltatói igazolásokat, mi tekinthető hiteles dokumentumnak, illetve milyen jogkövetkezményekre számíthatnak azok, akik nem rendelkeznek vele, vagy az igazolásuk nem tekinthető hitelesnek.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálatának sajtóügyelete arról tájékoztatta az Indexet, hogy a rendőrök
AZ ELLENŐRZÉS ALKALMÁVAL MINDEN RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ KÖRÜLMÉNYT MEGVIZSGÁLNAK, ÉS HA SZABÁLYTALANSÁGOT ÉSZLELNEK, FIGYELMEZTETÉST ADNAK, HELYSZÍNI BÍRSÁGOT SZABNAK KI VAGY FELJELENTÉST TESZNEK.
A munkába járás igazolására szolgáló dokumentum tartalmi elemei megtalálhatóak a kormány honlapján közzétett, munkavégzésről szóló igazolásban. Ebben sincs változás, november 10. óta letölthető a minta a kormany.hu-ról.
Az igazoláson rögzített cím a hazaérkezés szempontjából fontos. Az mindegy, hogy az igazolással rendelkező személy honnan indul el igazolással az esti munkavégzésre. Még tavaly ősszel, a www.koronavirus.gov.hu kormányzati oldalon megadott információs vonalon megerősítették, hogy
NEM CSAK A LAKCÍMKÁRTYÁN SZEREPLŐ CÍMEKET LEHET FELTÜNTETNI AZ IGAZOLÁSON.
A rendőrség külön nem végzett adatgyűjtést arról, hogy idén január óta hányszor intézkedtek olyanok, amikor valaki a kijárási tilalom idején nem tudott munkáltatói igazolást vagy hiteles dokumentumot felmutatni.
A kijárási tilalommal kapcsolatban az ön által kérdezett statisztikai adatgyűjtést a rendőrség nem végez, ellenben országos göngyölített statisztikát vezetünk. A rendőri intézkedések aktuális adatairól az operatív törzs napi sajtótájékoztatóján, illetve a koronavirus.gov.hu oldalon (a főoldalon »Rendőri intézkedések száma« táblázatból) tájékozódhat
– közölték.
A kormányzati oldalon elérhető jelenlegi adatok szerint a kijárási tilalom megszegése miatt eddig összesen 48 279 intézkedés történt, ebből
3313 alkalom volt figyelmeztetés,
25 073 helyszíni bírság,
illetve 19 893 szabálysértési feljelentés történt.
A kijárási korlátozás megszegése szabálysértésnek minősül. A pénzbírság legalacsonyabb összege 5000 forint, legmagasabb összege 500 000 forint lehet. A helyszíni bírság összege 5000 forinttól 150 000 forintig, a szabálysértés ismételt elkövetése esetén 200 000 forintig terjed.
(Borítókép: Rendőrök igazoltatnak a koronavírus-járvány második hulláma miatt elrendelt kijárási tilalom idején a belvárosi Erzsébet téren 2020. november 11-én. Fotó: Máthé Zoltán / MTI)
index