Európában a halálozások leggyakrabban még mindig a szív- és érrendszeri betegségek következtében történnek: a népesség fele hal meg ebben a betegségegyüttesben. Ezért is lenne fontos kellő figyelmet fordítani a betegségek megelőzésére és hatékony kezelésére.
Őseink még tudták, hogy bármilyen betegség támadása esetén bátran fordulhatnak segítségért a természethez.
Mai társadalmunkban a gyógyszeripar térhódításával minden nyavalyára pirulákat kapkodunk be, és ezektől várjuk csodás gyógyulásunkat, miközben a nyugati világban a vezető halálokok között szerepelnek a receptre felírt gyógyszerek okozta megbetegedések is.
A természet pedig tálcán nyújtja a szívet és vérkeringést támogató gyógynövényeket, csak ki kell nyújtanunk érte a kezünket.
Védje szívét egy különleges trópusi gyümölccsel: a graviolával!
A graviola támogatja a szív- és érrendszer egészségét:
A graviola trópusi eredetű, bokros, karcsú fa.
Érdekessége, hogy a növényt szinte minden trópusi országban más néven illetik, és szinte sehol nem találkozunk az Európában használatos „graviola” elnevezéssel. Magyarosított megnevezései a „szúrszop” vagy a „tüskés alma”.
Pozitív hatásai miatt
az őslakosok régebben a fa minden részét felhasználták különböző betegségek kezelésére, fertőzések ellen, bőrápolásra vagy éppen a szervezet nyugalmának biztosítása végett. A különböző népek kísérleteztek a fa kérgének, levelének, gyümölcsének, gyökerének felhasználásával, és főzeteket, kivonatokat készítettek belőlük. A modern tudomány bebizonyította a graviola pozitív hatásait.
A növény legfőbb értéke a gyümölcse.
A már ránézésre is különleges gyümölcs átlagosan 10-30 cm hosszú és 15 cm széles. Súlya extrém esetekben elérheti a 7 kg-ot is, általában azonban 2-3 kg. Húsa fehér, lédús, íze az ananászhoz hasonló.
A graviola jótékony hatással van
a magas vérnyomásra.
A szív- és érrendszer támogatásában kardiodepresszánsként és értágítóként vesz részt.
Növényi szterintartalma miatt mérsékli a szervezetben a káros koleszterin szintjét. A növényi szterinek a koleszterinszintre gyakorolt jótékony hatásukat azáltal fejtik ki, hogy rontják a táplálékok koleszterinoldhatóságát, azaz gátolják a koleszterin bélből való felszívódását. A növényi szterinek fogyasztásával tudományosan igazolt, hogy az LDL-szint, azaz rossz koleszterin szintje fokozatosan csökkenni kezd.
A graviola
Ajánlott adagolás: 30 ml/nap
Erős vérnyomáscsökkentő hatása miatt használatát krónikus alacsony vérnyomás esetén mellőzze!
Forrás: gyogyszernelkul
Képek: Hirmagazin.eu