Home Életmód Egészség - betegség Erősebb arcszőrzet megjelenése az egyik leggyakoribb jele a policisztás ovárium szindrómának!

Erősebb arcszőrzet megjelenése az egyik leggyakoribb jele a policisztás ovárium szindrómának!

Ugyan a túlzott arcszőrzet irrelevánsnak tűnhet egy nő számára, a Policisztás ovárium szindróma (PCOS) tünetei között sajnos jelen lehet. Ennek az állapotnak a megléte komolyabb egészségügyi problémákhoz is vezethet, beleértve a rákot, II. típusú cukorbetegséget és a meddőséget.

 

Mi a PCOS?

A PCOS egy olyan egészségi állapot, amely a női hormonrendszert célozza meg, a szervezet ilyenkor több férfi hormont termel, mint amire szükség van. Gátolja a petefészkek normális működését, és szabálytalan menstruációs ciklust eredményezhet, vagy akár nehézséget okozhat a baba fogamzásakor. Ezenkívül a Womenshealth.gov a PCOS-ot a női nemzőképesség egyik fő tényezőjévé nyilvánítja.

Míg az orvosok még mindig nem tudják, mi okozza pontosan az állapotot, általában három olyan tényezőt neveznek meg, amelyek növelik annak a lehetőségét:

genetikai hajlam;
inzulinrezisztencia;
gyulladás.

A legnagyobb probléma az, hogy a legtöbben gyakran nem tudnak a PCOS-ról. Egy 2009-es tanulmányban a betegségben szenvedő nők közel 70% -a nem tudott róla. Tehát a betegség főbb tüneteinek felismerése kulcsfontosságú a korai diagnózis felállításához.

Mik a jelek?

Vastag, sötét szőrszálak

az állon vagy az orr alatt nem csak kozmetikai probléma, hanem a PCOS jele is lehet. Az arc mellett gyakran okoz túlzott gyarapodást a test más részein is, mint a mellkas, a hát, a karok és a has.

Súlygyarapodás

E szindróma második figyelmeztető jele. Számos beteg a PCOS fennállásakor nehezen tudja tartani a súlyát a hormonális egyensúlyhiány miatt.

Hangulatingadozások

A betegség harmadik tipikus jele a hangulatingadozás. A PCOS-szal rendelkező nőknek gyakran súlyos fejfájással, hangulatváltozással és depresszióval kell megküzdeniük.

Ha tapasztaltad a fenti tüneteket, jobb, ha nem hagyod figyelmen kívül azokat, és mihamarabb elmész az orvosodhoz. Ezenkívül érdemes életmód változtatáson is elgondolkodni. A Mayo Clinic szerint észrevehetően javíthatja állapotot a testsúly legalább 5% -nak elvesztésével. Először mindig konzultálj orvossal, dietetikussal!

Forrás: tudasfaja.com

Exit mobile version
Megszakítás