Budapest — Érdekes fordulat történt a Teréz körúti robbantás hétfői tárgyalásán: dr. Kalina József bíró megállapította: a térfigyelő kamerák felvételein látható elkövetőről egyelőre nem tudják kétséget kizáróan kijelenteni, hogy az ügy vádlottja, P. László Gergely (23).
A 2016. szeptember 24-én a főváros szívében két rendőr ellen elkövetett robbantásos merénylet tárgyalása január végén kezdődött meg. P. László Gergelyt minősített emberöléssel és robbanóanyaggal való visszaéléssel, illetve terrorcselekmény előkészületével vádolják.
Az ügy hétfői tárgyalásán a térfigyelő kamerák felvételeit nézték meg. A rendőrök az összes vágatlan felvételt bemutatták. A bíróság célja a filmek valódiságának bizonyítása, ám dr. Kalina József az elkövető fizikumával, főleg a magasságával kapcsolatban kezdett kérdezősködni. Másról ugyanis nem lehet azonosítani: a kétórányi vetítés alatt egyszer sem nézett egyik kamerába sem, és a fejét mindig kalap vagy kapucni takarta. A felvételeken pedig a rendőrök és a szakértők szerint is egy 170-175 centiméter magas alak látható, míg P. László 183 centiméter.
– Én már jeleztem a nyomozóknak, hogy a felvételeken a fiamnál jóval alacsonyabb személy látható. Végre a bíró úrnak is feltűnt – nyugtázta László édesapja.
– Nem akarjuk elbízni magunkat, de pozitív ez a fejlemény. A védelem régóta kétségbe vonta, hogy az ügyfelem látható a kérdéses felvételen. Úgy gondolom, a bíró örült volna, ha kiderül, hogy László látható a felvételen, avagy sem. Erre a kérdésre azonban nem kapott választ – fejtegette dr. Cseterics Krisztián, László ügyvédje.
Egy valami biztos: a bíróság a személyes benyomásaira már nem tud támaszkodni: P. László nem vesz részt a tárgyalásokon.
– Egyre rosszabbul van. A beszélőre sem szívesen jön ki. Az ügyéről nem lehet vele beszélni, csak egy lélekvándorlásról szóló elméletet hangoztat – árulta el az ügyvéd.
Van más bizonyíték
P. László Gergely ellen több bizonyíték is nyilvánosságra került még az ügy tárgyalása előtt: úgy tudni, az ő IP-címéről rendelték meg a robbantáshoz használt távirányítót. Az eszközön és a szállításához használt táskán talált DNS-minta pedig egyezést mutat az övével.
Mondd el te is a véleményedet, és osztd meg, hogy mások is elmondhassák! Hirmagazin.eu
Forrás: Blikk