A gyomorégés egy nagyon kellemetlen egészségügyi probléma. Ilyenkor az első és legfontosabb feladatunk az, hogy megnyugtassuk a gyomrot.
Elegendő csak kimenni a konyhába, hiszen sok esetben otthon is találunk olyan megoldásokat, amelyek természetesek, és így legalább nem terheljük tovább a gyomrot és a májat olyan gyógyszerekkel, amelyek lehet, hogy újabb és még súlyosabb mellékhatásokat okoznának, mint amilyenekkel a gyomorégés során meg kell küzdenünk.
Az első és legfontosabb szabály, hogy kerüljön el minden olyan ételt és italt, ami gyakran okoz Önnél gyomorégést. Általában a zsíros, fűszeres ételek és a szénsavas, koffeines italok váltanak ki savas refluxot, így ezeket jobb kihagyni az étrendből, hiszen ha érzékeny azokra a gyomra, akkor nincs mit tenni, le kell azokról mondani.
Mivel enyhítheti tehát a panaszokat? Nagyon hasznosak lehetnek azok a gyógynövények, amelyek szélhajtó hatással rendelkeznek. Ezeket a gyógyteákat étkezést követően szükséges ahhoz elfogyasztani, hogy hatásosak legyenek. Mind a kamilla, mind a gyömbértea javít az emésztésen, de gyomorégésre bátran készíthet teát kaporból, ánizsból vagy köménymagból is.
Az articsókakivonatról bebizonyosodott, hogy nagyon hatásos az olyan emésztési rendellenességeknél, mint puffadás, hányinger vagy hasi fájdalom.
Sokan a szódabikarbónára esküsznek, ha gyomorégéssel küszködnek. A szódabikarbóna segít visszaállítani a sav-bázis egyensúlyt az emésztőrendszerben. Hogyan fogyassza? Keverjen el két deciliter vízben egy kávéskanálnyi szódabikarbónát és fogyassza el.
Ha gyakran küzd gyomorégéssel, ne fogyasszon zsíros és fűszeres ételeket, illetve nem ajánlatos koffeines italokat és alkoholt sem inni. Lefekvés előtt legalább 3 órával vacsorázzon. Aludjon több párnán, hogy nehogy megfulladjon, ha a nyelőcsövébe visszaáramlik a sav. De ha betartja az életmódváltást segítő tanácsokat és étkezés után elfogyaszt valamilyen gyógyteát, a problémája hamarosan a múlté lehet.
Milyen ételektől tartózkodjon, ha gyakran van gyomorégése? A csokoládétól, a paradicsomtól, a paradicsomos ételektől, illetve a borsmentától. A gyomorégés tüneteit fokozhatja a szűk ruha viselése, a dohányzás és a nagy ételadagok egyszerre történő elfogyasztása. Naponta inkább egyen többször, de mindig csak kisebb adagokat.