Ez idő tájt elfogadott nézetnek számított, hogy a fiatal nők külvilágban kivívott függetlensége a szexuális függetlenség keresésével egészül ki. Későbbi felmérések mutatták ki, hogy az amerikai nők fele már házasságkötés előtt elvesztette a szüzességét.118 Ennek ellenére továbbra is azt tartották, hogy a szexuális életnek a nő inkább passzív, míg a férfi aktív részese. Még mindig különbséget tettek „jó” és „rossz” lányok között. Csak a férfiak élhettek aktív szexuális életet. A fiúktól elvárták, hogy „kitombolják magukat”, a lányoktól nem. „Rossz” fiúnak a bűnözőket mondták, „rossz” lánynak azonban a szexuális kalandokat kereső fiatal nőket. Más szóval, a társadalom „szexualizálta” a fiatal nők erkölcsiségét.120 A fehér szociális munkások az afro-amerikai lányokat természetüknél fogva szexuálisan túlfűtöttnek tartották.
Egy fehér bőrű lány azonban az 1920-as években hamar megkapta a „hiperszexuális” jelzőt, ha az elvártnál erőteljesebb szexuális érdeklődést tanúsított. A fiatal nők szexuális életére vonatkozó ismereteink nagy része a bíróságokról származik, ahová nagy számban kerültek „engedetlen”, illetve „bajba került” lányok esetei. A javítóintézetek irataiból az derül ki, hogy a családok a „javíthatatlanságra” vonatkozó törvényeket használták fel, hogy megszabaduljanak szexuálisan problémás lánygyermekeiktől. New York állam törvénykönyvében már 1886-ban szerepeltek hasonló törvények. Kanadában a „rossz” lányokat az 1908-as ifjúsági büntetőtörvény értelmében bűnözőként ítélték el. Az engedetlen, valamint a kezelhetetlen fiatalokat huszonegy éves korukig javítóintézetbe küldhették. Ehhez nem kellett tényleges bűncselekményt elkövetniük; elegendő volt a gyanú, hogy egy lány a „szexuális koraérettség” jegyeit hordozza, máris becsukhatták. A törvény vállalt célja az volt, hogy „felügyelje a [bűnözők] bűnös hajlamait, és megerősítse jobb ösztöneit”. A „pimasz”, „merész”, „vagány” lányokra könnyen rásütötték, hogy „ribancok”. Akárcsak Angliában, itt is kezdték veszélyesnek ítélni, ha egy lány „fiatalemberekkel lődörgött az utcán”.
Az Egyesült Államokban a „leányanya” szó a fekete bőrűek, illetve munkásosztálybeliek kódolt megnevezése lett. Az 1930-as évekre az egyedülálló anyákat neurotikusnak bélyegezték, és különálló, abnormális csoportnak tekintették. A jótékony célú egyházi intézmények tagjai „bukott” nőkről beszéltek. A fiatal nők saját tapasztalataikkal kapcsolatos érzéseit többnyire a korabeli ponyvairodalom csábításról és árulásról szóló melodramatikus történetei alakították, mint például a True Story (Igaz történet). A szociális munkások nem voltak elragadtatva. Már nemcsak áldozatoknak, hanem a társadalmat fenyegető biológiai veszedelemnek is tekintették ezeket a nőket. Cselekedeteikre mind több pszichiátriai és pszichológiai magyarázat született, az eugenikusok pedig a sterilizálást javasolták, mint kézenfekvő és magától értetődő eszközt a nem megfelelő populáció szaporodásának megakadályozására.
forrás: delina