Nagyon hamar vége lett a mai, az ellenzék kezdeményezésére összehívott rendkívüli ülésnek, amely – mivel a kormánypárti képviselők nem mentek el rá – határozatképtelen lett.
Mint megírtuk, Szél Bernadett korábbi LMP-s, most független képviselő reggel a Facebookján írta ki, hogy nem engedték be a Parlamentbe meghívott vendégüket, a Momentum politikusát – pontosabban leállították a beléptetést az országgyűlés épületénél.
Az ülés végül megkezdődött, aztán határozatképtelenség miatt véget is ért. Az ellenzéki képviselők együttműködési esküt, avagy inkább fogadalmat tettek, ennek szövegét a Parlament lépcsőjén közösen olvasták fel, a követeléseikkel együtt. Arra is fogadalmat tettek, hogy folytatják az ellenállást. Valamivel délelőtt fél tíz után végül elhagyták a Kossuth teret.
A házelnök azt követően hívta össze a rendkívüli ülést, hogy azt valamennyi, frakcióval rendelkező ellenzéki párt, a Jobbik, az MSZP, a DK, az LMP és a Párbeszéd, valamint független képviselők is kezdeményezték. Az ülés tervezett napirendjén – az interpellációs blokk mellett – egyetlen határozati javaslat szerepelt. Arató Gergely, a DK képviselője ebben annak megállapítását kéri az országgyűléstől, hogy tavaly december 12-én szabálytalanul zajlott a szavazás az ülésteremben, továbbá december 16-17-én jogtalanul léptek fel az ellenzéki képviselőkkel szemben a köztelevízió székházánál tartott tüntetéseken.
Várható volt, hogy az ülés határozatképtelen lesz, mert a kormánypárti képviselők már korábban jelezték, hogy nem lesznek ott.
Közben a Fidesz így nyilatkozott a történtekről:
„A mai napon az ellenzéki pártok folytatták a színészkedést. Egyszer már lebuktak, amikor gyenge színészi teljesítményt nyújtva, áldozatként próbálták feltüntetni magukat a köztelevízió épületében. Ma újra lebuktak, hiszen az ellenzéki képviselők jelentős része az általuk kezdeményezett parlamenti ülésen a napirendi szavazást sem várta meg.
Decemberben erőszakos eszközökkel próbálták megakadályozni az Országgyűlés munkáját, nem törődve azzal, hogy a balhé közben saját korábbi javaslataikat, így az ápolási díj megemelését sem szavazták meg. Nem Magyarország érdeke, csak a hatalom megszerzése és a pillanatnyi politikai balhé fontos a számukra.
Soros György pénzéből szerveznek erőszakos utcai megmozdulásokat, és Soros pénzből fizetett aktivisták közreműködésével támadtak a rendőrökre és az Országgyűlés épületére a karácsony előtti napokban. Minden ilyen akciónak egyetlen célja van: Soros György azért finanszírozza őket, hogy az európai parlamenti választások után újra bevándorláspárti többsége legyen az Európai Parlamentnek.
Forrás: Blikk