Home Szabadidő Kultúra Emlékkönyvet helyeznek el az Országházban Göncz Árpád tiszteletére

Emlékkönyvet helyeznek el az Országházban Göncz Árpád tiszteletére

Az Országgyűlés Hivatala emlékkönyvet helyez el Göncz Árpád tiszteletére az Országházban, ahol minden állampolgár kifejezheti részvétét a szabadon választott Országgyűlés és a demokratikus Magyarország első elnökének elhunyta alkalmából – közölte az Országgyűlés Sajtóirodája szerdán.
Résztvevők a Parlamentnél a Csendes megemlékezés Göncz Árpádra elnevezésű civil szerveződésen.

hirmagazin_2015-10-08_062806

Résztvevők a Parlamentnél a Csendes megemlékezés Göncz Árpádra elnevezésű civil szerveződésen. (Fotó: MTI)

A tájékoztatás szerint az emlékkönyvbe október 8-11. között 10-től 18 óráig lehet bejegyzéseket tenni az Országház XII. bejáratánál. A továbbiakról az érdeklődés függvényében a hivatal a családdal egyeztetve dönt – írták.

Göncz Árpád író, műfordító, politikus, a rendszerváltozás utáni Magyarország első köztársasági elnöke életének 94. évében kedden, családja körében hunyt el.

Göncz Árpádot 25 éve, 1990. augusztus 3-án választotta az Országgyűlés köztársasági elnökké, tíz éven át, 2000-ig töltötte be az államfői posztot.Az EP-ben megemlékeztek a volt államfőről
Az Európai Parlament (EP) plenáris ülésén is megemlékeztek szerdán Göncz Árpádról Ujhelyi István szocialista EP-képviselő kezdeményezésére – tudatta a politikus irodája.

Az MSZP-s képviselő a plénumon arról beszélt, hogy Magyarország Európa egyik bölcsét, a magyar demokrácia egyik legnagyobb alakját gyászolja.

A közlemény tanúsága szerint kitért arra is, hogy „Göncz Árpád elnöksége óta nem volt hozzá hasonló, népszerű, a társadalom által rajongásig szeretett vezetője Magyarországnak”.

A szocialista EP-képviselő hangsúlyozta: a néhai elnök öröksége útmutatóul szolgál minden mai politikus számára. Ujhelyi István két idézetet osztott meg Göncz Árpádtól az EP plénumával; az egyik szerint a népszerűség titka, ha az ember nem igazodik mindig ennek a követelményeihez, a másik pedig az, amely szerint „a hatalomhoz való viszonyunk az, amin megméretünk. Azon, hogy ki mire használta. És hogyan.”

Forrás: metropol;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás