Gyorsan terjedt egy felhívás a közösségi oldalakon. A hatos telepen látták az emberkereskedők gyanús fehér furgonját. Vagy mégsem? Itt az igazság, megszólalt az ártatlanul megvádolt autós.
Egy pillanat alatt rémálommá válhat bárki élete, ha felelőtlenül keringenek róla valótlan állítások az interneten. Egy ártatlan autótulajdonos most saját bőrén tapasztalhatta meg, milyen az, amikor egy rosszindulatú vagy meggondolatlan poszt miatt célkeresztbe kerül. Meggyanúsították, hogy az ő autójával járják az emberkereskedők a komárom-esztergomi településeket.

Fotó: beküldött
Az utóbbi hetekben egy rejtélyes fehér furgonról terjedtek rémhírek: állítólag gyerekeket próbáltak elcsábítani vele. A pánik futótűzként terjedt a közösségi médiában, mindenki figyelmeztette a másikat, hogy óvják a gyerekeiket. Aztán valaki meglátott egy fehér Hummert – és azonnal kattintott!
Emberkereskedő furgon?
A Hummer tulajdonosa döbbenten szembesült azzal, hogy kocsijának fotója azzal a szöveggel jelent meg az interneten, hogy az emberkereskedők járják vele a hatos telepet és próbálnak gyerekeket magukhoz csalni. Az ismerősök azonnal értesítették, ő pedig kérte a poszt szerzőjét, hogy vegye le a rágalmazó bejegyzést. A válasz? Semmi. Csak újabb és újabb kommentek, amik még durvább vádakat szőttek az ügy köré.
– Március 18-án 20-21 óra között került ki ez a poszt a Facebookra. Én este fél tízkor vettem észre, sok ismerősöm elküldte nekem, mert ők is felismerték az autóm. Akkor írtam a hölgynek a posztjához, akit egyébként személyesen is ismerek, hogy azonnal vegye le, mert ez nem valós. Ő nem tett eleget a kérésemnek, ebből adódóan újabb és újabb posztok születtek, már még durvább vádakkal – mesélte az autó tulajdonosa. Ekkor már nem volt más választás, irány a rendőrség.
Az autós saját kezébe vette az ügyet, és megpróbálta kideríteni, honnan is származik a hamis vád. Személyesen is felment a hatos telepre, hogy megkeresse a fotó forrását. Végül megtalálta a posztoló hölgyet, aki elmondta, hogy ő is úgy kapta a fotót. Az autó tulajdonosa ultimátumot adott: vagy azonnal tisztázza a helyzetet egy új posztban, vagy indul a jogi eljárás.
– Kértem, hogy ugyanazzal a fotóval írja ki, hogy valótlanságot állított, abban az esetben, ha ezt megteszi, nem indíttatok eljárást – számolt be a történtekről. A nő végül bocsánatkérő bejegyzést tett közzé, de az internet nem felejt, a lavina pedig addigra elindult és megállíthatatlannak tűnt. A történet még mindig kering, és sokan máig hiszik, hogy valami sötét ügylet húzódik a háttérben. Már volt, aki sikításokat hallott az autóból, a hátsó ülésen pedig három megkötözött gyereket.
Mint arról korábban beszámoltunk, Pánikhangulat uralkodik a szülők között Komárom-Esztergom vármegyében, miután egyre több közösségi médiás poszt figyelmeztet egy gyanús párosra, akik állítólag gyerekeket próbálnak elcsalogatni egy fehér furgonból. Bokod, Tatabánya és Tata is érintett lehet, a szülők szerint az emberkereskedők cukorkával és trükkös kérdésekkel próbálják a kocsijukhoz csábítani a kiskorúakat. a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság közölte, hogy hozzájuk eddig nem érkezett hivatalos feljelentés az üggyel kapcsolatban.
– Amennyiben a rendőrség tudomására jut, illetve feljelentés, jelzés érkezik egy esetről, felhívást teszünk közzé a település megnevezésével. Ezúttal nem történt ilyen, így egy más ügyben, más vármegye által közzétett körözési információ kelt önálló életre a közösségi oldalakon – közölték a rendőrök. A hatóságok arra figyelmeztetnek, hogy a pánikkeltés és a nem hivatalos információk terjesztése akár káros is lehet. A szülőknek inkább azt javasolják, hogy ha valóban gyanús esetet észlelnek, azonnal értesítsék a rendőrséget ahelyett, hogy a közösségi oldalakon osztanák meg a tapasztalataikat.
Mit tehetnek a szülők és az iskolák?
A rendőrség tanácsai szerint a szülőknek és pedagógusoknak érdemes fokozottan figyelni a következőkre:
- A gyerekek figyelmét visszatérően fel kell hívni arra, hogy ne álljanak szóba idegenekkel, különösen akkor, ha egy autóból szólítják meg őket.
- Az iskolaudvaron tartózkodó pedagógusok figyeljenek az idegenekre, akik esetleg a kerítésnél figyelik a gyerekeket.
- Szülőknek érdemes átbeszélni a gyerekekkel, hogy milyen helyzetekben kérhetnek segítséget, és kitől.
- Bár az emberkereskedelemmel kapcsolatos rémhírek láthatóan nagy aggodalmat keltenek, a hatóságok egyelőre nem látják igazoltnak, hogy valódi veszély fenyegetné a környékbeli gyerekeket. Ennek ellenére az óvatosság sosem árt!