Az útifűmaghéj magas rosttartalma miatt a diéta remek kiegészítője lehet.

GettyImages-1212371399
A rostszegény táplálkozás székrekedéshez, a belek nem megfelelő működéséhez, puffadáshoz, vércukorszint-ingadozáshoz, ezeken keresztül pedig hízáshoz és számos egészségügyi problémához vezethet.

A növényi szénhidrátoknak – amilyen a rost is – kiemelkedő szerepe van a fogyókúrában. A hüvelyesekben, zöldségekben, gyümölcsökben, teljes kiőrlésű gabonákban található rostokat a szervezet nem képes megemészteni, eljutnak a vastagbélbe, ahol megkötik a felgyülemlett vizet, ezáltal a székletürítés sokkal rendszeresebb, gyakoribb lesz. A megfelelő mennyiségű folyadékkal kiegészítve nemcsak az anyagcserét indítja be, de segíti az elfogyasztott ételek és a bennük található vitaminok gyorsabb felszívódását is.

Csökkenti a vér koleszterinszintjét, és telít

Az útifűmaghéj, más néven indiai bolhafű Nyugat-Ázsiában, Indiában és Iránban őshonos növény, amelynek magja és magburka a gasztronómiában is hasznosítható.

Klinikai kutatások kimutatták, hogy az útifűmaghéj értékes tápanyagtartalma csökkenti a koszorúér-betegségek kialakulásának kockázatát, valamint a vér koleszterinszintjét. 62 székrekedéssel küzdő, túlsúlyos pácienst vizsgáltak, akiknek több héten keresztül napi 3,5 gramm útifűmaghéjport adtak. A vizsgálatok végén 54 betegnél volt kimutatható a koleszterintszint csökkenése.

Az indiai bolhafű kúraszerű használata nem csak rendszeressé teszi a székelést, de a benne található anyagok miatt tisztítja a májat és az epét, amely a test méregtelenítéséért és a salakanyagok távozásáért felelős. Magas rosttartalma révén a jóllakottság és telítettség érzését kelti, ezáltal sokkal ritkábban éhezel meg, ami által kevesebb kalóriát juttatsz a szervezetbe.

Nyitókép: Hirmagazin.eu

femina, Hirmagazin.eu