A tinédzser olyan felfedezést tett, amire még a tanult régész professzorok is büszkék lennének! Pedig el sem mozdult a számítógépe mellől…
A quebeci William Gadoury mindössze annyit tett, hogy tanulmányozta az ősi maja civilizáció városainak térképeit és az asztronómiai tudását. Ezekből pedig azt a következtetést vonta le, hogy a maja városok elhelyezkedése a térképen pontosan olyan, mint az ősi nép által tisztelt csillagképek helyzete az égbolton. Magyarán a maják a csillagkép mintájára alapítottak városokat.
Ezt az elméletét megpróbálta alátámasztani. Eközben vette észre, hogy a térképről egy város még hiányzik, hogy teljes legyen a csillagkép földi megfelelője.
A régi felfedezőkkel ellentétben nem kellett az őserdőben menetelve megkeresnie a romokat. Csak leült a számítógépe elé, és megnézte a kanadai űrhivatal és a Google Earth műholdas térképeit az adott területről. Ezeken remekül látszanak az ember alkotta formák, amiket a burjánzó vegetáció nőtt be az elmúlt évezredek alatt.
Az elveszett város a dzsungel közepén fekszik és egyelőre nem látogatták meg a kutatók, de a felfedezője K’aak Chinek, avagy a Tűz Szájának nevezte el a várost.
A 15 éves William Gadoury felfedezése hamarosan megjelenik egy tudományos szaklapban, és eredményeiről részletesen beszámolhat a Brazíliai Nemzetközi Tudományos vásáron, 2017-ben.
Forrás: Ripost