Egy korábban kihaltnak hitt emberfaj élhet az indonéziai Flores-szigeten. A helyiek beszámolói egyszerre ijesztőek és érdekesek, egy ismert antropológus szerint pedig bizonyítani lehetne a rejtélyes hobbitok fennmaradását.

2003-ban egy régészcsoport ásatást végzett az indonéziai Flores-szigeten. Céljuk az volt, hogy megértsék, miként jutott el a modern ember Ázsiából Ausztráliába. A feltárás során azonban egy egészen hihetetlen, nem várt felfedezést tettek: egy nagyon jó állapotú csontváz került elő, ami egy ismeretlen emberfajhoz tartozhatott. Az ősi rokon Homo floresiensis néven vált ismertté, egyedi testfelépítése miatt leginkább a Gyűrűk Ura hobbitjaira emlékeztetett.

A maradványokat a sziget egyik barlangjában találták meg. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMONS

A korábbi elméletek szerint ez az emberfaj viszonylag sokáig fennmaradt és csak 12 000 évvel ezelőtt halt ki, a későbbi elemzések során viszont azt találták, hogy régebben, nagyjából 50 000 éve tűnhetett el.

AZ ALBERTAI EGYETEM EGYIK NYUGALMAZOTT ANTROPOLÓGUSA SZERINT AZONBAN VANNAK ARRA UTALÓ JELEK, HOGY A HOBBITOK MÉG MA IS ÉLNEK A SZIGETEN.

Gregory Forth a The Scientist című tudományos folyóiratban megjelent véleménycikkében arról értekezik, hogy a kutatók nem fordítanak kellő figyelmet az őslakosok beszámolóira, amelyek bizonyíthatják az emberfaj fennmaradását. A Flores-szigeten élő őslakosok, a liók szerint ugyanis a helyi erdőkben majomemberek élnek.

Számítógépes rekonstrukció az Homo floresiensisről. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMONS

A floresi liók népi zoológiája olyan emberekről mesél, amelyek állatokká váltak, hogy alkalmazkodjanak az új környezethez. Forth szerint ez a lamarckizmus példája lehet, amelynek lényege, hogy a szerzett fizikai tulajdonságok öröklődnek.

Homo floresiensis koponyája. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMONS

A liók állatokként írták le ezeket a teremtményeket, mivel azok nem rendelkeznek olyan komplex nyelvvel vagy technológiával, mint a modern emberek.

ENNEK ELLENÉRE MEGJELENÉSÜK EMBERSZERŰ, PÉLDÁUL FELEGYENESEDVE, KÉT LÁBON JÁRNAK, ÉS TESTÜKET NEM BORÍTJA ANNYI SZŐR.

Bár vannak olyan történetek, amelyek túlzásnak tűnhetnek, Forth szerint több tanú beszámolója nagyon hiteles, és állítólag már elpusztult példányokat is találtak a helyiek. Az antropológus úgy véli, érdemes volna egy nagyobb volumenű tudományos expedíciót indítani a szigetre.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőOroszország valamire készül: nagy csapás indulhat
KövetkezőSokan átúszták a gyakorlatilag jéghideg Balatont
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza