25.2 C
Budapest
2024. május. 4. szombat
HomeFőhírekBelföldi hírekElutasítják a menekültügyi rendszer reformját célzó javaslatot a magyarok

Elutasítják a menekültügyi rendszer reformját célzó javaslatot a magyarok

Az Európai Parlament belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága október 19-én szavazott a dublini rendszer reformjáról, amely összességében és egyes elemeiben is heves vitát váltott ki mind az európai, mind pedig a hazai közbeszédben.

A Századvég Alapítvány közvélemény-kutatása az ügy ismertségét, valamint a javaslat egyes elemeinek megítélését vizsgálta a felnőttkorú magyar lakosság körében.

A lakosság 71 százaléka értesült arról, hogy az Európai Parlament (EP) LIBE szakbizottsága szavazott a közös uniós menekültügyi rendszer reformját célzó javaslatról, azaz az ügy ismertsége kifejezetten magasnak mondható. A javaslat tartalmával kapcsolatban viszont az egyértelmű elutasítottság a jellemző.

Migránsok a Földközi-tengeren, a szicíliai Pozzallo város partjai közelében (MTI/EPA/José Sena Goulao)

A három vizsgált elemet hasonló arányban támogatták vagy utasították el. A válaszadók 70 százaléka nem ért egyet azzal, hogy az EP álláspontja szerint az Európába érkező valamennyi menedékkérelmezőt szét kellene osztani a tagállamok között. 22 százalék támogatja a javaslatot.

A megkérdezettek közel háromnegyede (73 százaléka) utasítja el és csupán 20 százaléka támogatja azt a javaslatot, hogy a jövőben a menedékkérelmező maga választhassa meg bizonyos feltételek teljesülése esetén a fogadó országot.

Hasonló arányban nagy, 73 százalékos elutasítottságot (és mindössze 19 százalékos támogatottságot) láthatunk annál a javaslatnál, amely szerint a kötelezettségeiket nem teljesítő tagállamok csak korlátozottan férhessenek hozzá bizonyos uniós forrásokhoz.

Kapcsolódó cikk: Fidesz: Brüsszel a Soros-szervezeteket is bevonná a migránsok betelepítésébe

Egy európai uniós javaslatcsomag szerint a migránspárti Soros-szervezeteket is bevonná a betelepítésekbe Brüsszel – mondta a Fidesz szóvivője vasárnap budapesti sajtótájékoztatóján.

Puskás Imre úgy fogalmazott: “az elmúlt napok újabb bizonyítékát nyújtották annak, hogy Brüsszel a Soros-szervezetek erős befolyása alatt áll, sőt Brüsszelben meg is kezdődött a Soros-terv végrehajtása”. Azzal, hogy Brüsszel a migránspárti Soros-szervezeteket is be kívánja vonni a betelepítésbe, nyilvánvalóvá teszi, hogy célja nem az Európai Unió védelme, nem a migráció megállítása, hanem a migránsok betelepítése – mondta.

Puskás Imre kijelentette: ez rendkívül veszélyes, és Magyarország mindent megtesz annak érdekében, hogy a tervet megakadályozza. A terv megakadályozásában jelentős szerepe van a nemzeti konzultációnak – tette hozzá.

Brüsszel “a migránspárti Soros-szervezeteket” is bevonná a betelepítésekbe

Puskás Imre kifejtette: az Európai Parlament Állampolgári és Igazságügyi Szakbizottsága (LIBE) egy javaslatcsomagot fogadott el, amelynek egyik legveszélyesebb eleme az, hogy Brüsszel “a migránspárti Soros-szervezeteket” is bevonná a betelepítésekbe. Ez azt jelenti, hogy ezek a szervezetek átléphetnének a tagállamok felett, megsérthetnék a nemzetállami szuverenitást, a tagállamoknak azt a jogát, hogy a területükön saját nemzeti ügyekben önmaguk járhassanak el – mondta.

Brüsszel, 2017. április 27.
Soros György magyar származású amerikai üzletember. (MTI/EPA pool/Olivier Hoslet)

Puskás Imre szerint akár az is megtörténhet, hogy egy migránspárti szervezet bejelentkezik Brüsszelbe, és vállalja migránsok behozatalát valamelyik tagállamba, valamint a betelepítettek életének a “szponzorálását”. A “szponzoráláshoz” is szükséges forrásokkal rendelkezni fognak ezek a szervezetek, hiszen Soros György a magánvagyonából 4716 milliárd forintnak megfelelő dollárt utalt át az általa létrehozott Nyílt Társadalom Alapítvány számlájára – mondta.

A brüsszeli elképzelés részleteit még nem ismerni

Puskás Imre kijelentette: a brüsszeli elképzelés részleteit még nem ismerni, de az egészen biztos, hogy a következő hónapokban történik meg ennek a javaslatcsomagnak a részletes kidolgozása, és “az egészen biztos, hogy Magyarország, a magyar kormány – tekintettel arra, hogy ez súlyos sérelmet jelent Magyarország szuverenitása szempontjából – elutasítja ezt a tervet, és mindent megtesz annak érdekében, hogy ne valósulhasson meg”.

A sajtótájékoztatón Puskás Imrét kérdezték a Czeglédy-ügyről, valamint a Lungo Drom és az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) együttműködési nyilatkozata kapcsán is. A szóvivő az előbbivel kapcsolatban elmondta: az Országgyűlés az érintettek kártalanítása kérdésében foglalt állást, és szerinte ez nagyon jelentős gesztus. Ezeknek a fiataloknak azt üzenjük, hogy a parlament a döntéssel felhívta a kormányt a kártalanításra, miután Czeglédy Csaba és a mögötte álló baloldal becsapta őket – közölte.

A Lungo Drom és az Emmi szombaton megkötött együttműködési nyilatkozata kapcsán arról beszélt: a Fidesz számára rendkívül fontos a roma emberek felzárkózása, és a roma társadalom legnagyobb képviselő szervezete a Lungo Drom. Hiba lenne “bármilyen feltételezett, vagy valóságos ügy miatt” a szervezet jelentőségét csorbítani – mondta.

Forrás: hirado.hu, fidesz.hu

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work