Home Tudástár Technika, kommunikáció Elrontotta a Google a Chrome-ot, elkezdett összeomlani mindenfelé

Elrontotta a Google a Chrome-ot, elkezdett összeomlani mindenfelé

ourcg

Úgy tűnik, hogy a Google megirigyelte, hogy csak a Microsoft ad ki mostanában problémát problémára halmozó frissítéseket

– így a héten maga is meglépte az első komolyat ezen a téren.

A cég ugyanakkor nem kispályázott, hanem mindjárt legnépszerűbb szoftverével, a Chrome-mal kezdte, ami világszerte elkezdett használhatatlanná válni egy frissen elkezdett kísérlet miatt.

Szerencsére a probléma az átlagfelhasználókat nem, csak azokat az – elsősorban vállalati – júzereket érintette, akik a Google böngészőjét egy Windows Server terminálszolgáltatásában futtatták. Náluk ugyanakkor a probléma miatt a Chrome működés közben egyszer csak eltüntette a weblapokat, és a helyükön mindössze csak egy nagy fehérséget jelenített meg.

Az egyesek által találóan „White Screen of Death”-nek (WSOD) elnevezett jelenség számos cégnél okozott komoly problémát, hiszen szinte teljesen ellehetetlenítette a munkát a dolgozók számára az interneten át. Ilyen környezetekben ugyanis gyakran korlátozva van a használható alkalmazások köre, így a problémát a munkatársak még azzal sem tudták megkerülni, hogy ideiglenesen más böngészőre állnak át.

Mint kiderült, a problémát egy, a Google által a Chrome-ba frissen bevezetett újítás okozta, aminek célja elvileg a böngésző – jól ismerten igen nagy – erőforrás-használatának csökkentése lett volna. Utóbbi érdekében ugyanis a szoftver új verziója használaton kívül, illetve ha azt eltakarja valamilyen másik alkalmazás, átmenetileg leállította volna a weblapok tartalmának megjelenítését.

A jelek szerint azonban a Chrome kicsit túlbuzgóan járt el ez ügyben, és a fent említett környezetben akkor is megtette ezt, amikor szó sem volt a böngésző háttérbe szorulásáról, hanem az aktív használatban állt még. Ugyan a fejlesztést a Google állítólag már hónapok óta tesztelte a Chrome Canary és Beta kiadásaiban is, de ott valamiért nem jött elő az említett probléma – így arra csak akkor derült fény, amikor az új funkció kikerült már a stabil változatba is.

A Google mindenesetre most leállította az új funkció aktiválását, amíg el nem hárítja a bugot benne. Akiknél a probléma ennek ellenére továbbra is jelentkezik, a böngésző beállításai között (a chrome://flags fülön) a „Calculate window occlusions on Windows” és a „Enable occlusion of web contents” opciók letiltásával tudják megakadályozni annak előjövetelét a gépükön.

pcforum

ElőzőKomoly emelések vannak kilátásban: ennyi lehet jövőre a minimálbér
KövetkezőKiderült, mennyi idős valójában a Nílus
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás