Felvételeken, ahogyan először kapcsolták be a Magyar Légierő számára gyártott KC–390-es repülőgép pilótafülkéjének egyes rendszereit.
A gép elektromos rendszere elkészült és működőképes – írták a légijárművet gyártó brazíliai Embraer Twitter-oldalára feltöltött videóhoz.
Következő lépések: rendszerek telepítése és repülési tesztek – írják.
Két KC–390-es hadszíntéri szállító repülőgép beszerzéséről még 2020 novemberében írta alá a szerződést a Honvédelmi Minisztériumban Korom Ferenc vezérezredes, a Magyar Honvédség akkori parancsnoka és Jackson Schneider, a brazil Embraer Defense and Security elnök-vezérigazgatója.
Deszantolásra is alkalmas katonai gépeket vesz Magyarország
Több évnyi piackutatás után eldőlt, hogy milyen gépek váltják a közelmúltban kivont An-26-osokat a Magyar Honvédségnél
A 2018-ban beszerzett, főként személyszállításra használható Airbus A319 és a Dassault Falcon 7X repülőgépek mellé a tervek szerint 2024-ben érkeznek meg Magyarországra a nagy méretű terhek hadszíntéri szállítására is alkalmas KC–390-esek. Ezzel kiteljesedik a honvédség légi szállítási, kimenekítési, légideszant és légi utántöltő képességének fejlesztése. Sokoldalú flottát szerzünk be a haderőnek, mellyel a felmerülő feladatok legszélesebb spektrumát tudja megoldani nemzeti keretek között, szuverén módon.
A beszerzéssel mindezen túlmenően a honvédség egy teljesen új képességgel is gyarapodik. A KC–390-es típus alkalmas harci repülőgépek légi utántöltésére, valamint saját hatótávolságának és repülési idejének növelésére képes üzemanyagot felvenni repülés közben. Ezzel a magyar beruházás hiánypótló fejlesztést jelent a régióban a NATO szempontjából is.
A technikai beszerzések és a folyamatos toborzás mellett novemberben évtizedek óta nem látott komplex hadgyakorlat kezdődik Magyarország nyolc pontján.
Borítókép: Embraer KC–390 (Forrás: Facebook/Embraer)