Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Elkerülhető lett volna a tragédia? Megrázó részletek a Nyugati téri metrónál összeesett...

Elkerülhető lett volna a tragédia? Megrázó részletek a Nyugati téri metrónál összeesett fiú ügyében

0
Járókelők maroknyi csapata kezdett segíteni a fiún, míg a mentők megérkeztek /Fotó: MTI/ Mohai Balázs

Budapest ― Néhány száz méterre a mentősök fővárosi központjától, a Nyugati téri metróaluljárónál esett össze egy 17 éves fiú.

 

Bár civilek óriási összefogással küzdöttek az életéért, a mentősök állítólag csak 30 perc múlva értek a helyszínre.

Az emberfeletti életmentésről egy poszt kering a Facebookon, ami megrázó részletességgel eleveníti fel az esetet.

– Egy fiatal srácot láttunk, ahogy 3-4-en belékarolnak és támogatják. Felemelték a földről, de nem bírt lábra állni. Időnként remegésbe, görcsbe rándult az egész teste – írja egy férfi, aki a helyszínen volt.

Állítása szerint majd egy tucat ember sietett a fiú segítségére, többen időközben a mentőket is riasztották, akik központja alig pár száz méterre, a Markó utcában található.

Úgy tudjuk, majdnem negyedóráig még telefonos segítséget is kaptak a diszpécsertől.

– Többször eszméletét vesztette, majd páran újra hívták a mentőket. Egy másik hölgy elkezdte újraéleszteni, szívmasszázst csinált, valamint próbálta a levegőbefújást is – folytatta a férfi, aki közben a metróhoz rohant, azt ordítva, hogy azonnal hozzák a defibrillátort. Közben odarohant egy tűzoltó és egy kórházi szakápoló is, akik még profibban végezték a fiú újraélesztését.

– Ekkor már 30 perc telt el az első hívás óta. Ekkor értek oda a mentők. Mi már nem bírtuk tovább érzelmileg, ezért eljöttünk, miközben még egy csapat érkezett, s ekkor már 5 mentős küzdött ott – írta a férfi. Mint kiderült, egy járókelő még a központba is beszaladt segítséget kérni. A helyszínre mégis egy teljesen más egység érkezett, amelyet vélhetően másik kerületből küldtek.

Kivizsgálják az esetet

Az Országos Mentőszolgálat szerint az első segélyhívás során kapott információk még nem utaltak életveszélyre.

– Amikor a beteg állapota romlott, emelt szintű mentőegységet is riasztottak. A helyszínen levő elsősegélynyújtók tevékenységét és a defibrillátor használatát a mentésirányítónk telefonon segítette, a kiérkező mentők a beavatkozások után a beteget kórházba szállították. A megtett intézkedések megfelelőségét ellenőrizni fogjuk – mondták.

Forrás: Blikk

Exit mobile version
Megszakítás