16.8 C
2024. április. 27. szombat
HomeSportNemzetközi fociElképesztő meccsen kapott ki a Manchester United, továbbjutott a Madrid és a...

Elképesztő meccsen kapott ki a Manchester United, továbbjutott a Madrid és a Bayern

Egy vitatható kiállítás alaposan megváltoztatta a Manchester United koppenhágai mérkőzésének képét, a 2-0-s vezetésből 4-3-as vereség lett. Az angolok most az utolsó helyen állnak a csoportjukban…

Továbbjutott ellenben a Bayern és a Real Madrid, miként a Real Sociedad és az Inter is.

A mérkőzést élőben tudósítottuk, ezt a cikk második felében visszaolvashatja. Csoportállások a cikk végén.

A Manchester United 4-3-ra kikapott szerdán az FC Köbenhavn otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. A vendégek már 2-0-ra vezettek, amikor az első félidő hajrájában emberhátrányba kerültek Marcus Rashford kiállítása miatt. A dánok előbb szépítettek, majd a hosszúra nyúlt hosszabbításban egyenlítettek. A második félidőben a tíz emberrel játszó United ismét előnybe került, de a meccs hajrájában az FC Köbenhavn újfent két gólt szerzett, és idénybeli első győzelmével megőrizte továbbjutási esélyét.

Az A csoport másik mérkőzésén a Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató Bayern München otthon 2-1-re nyert a Galatasaray ellen, ezzel továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

A C csoportban a Real Madrid házigazdaként 3-0-ra verte a portugál SC Bragát, így ugyancsak biztosította nyolcaddöntőbe kerülését. A hatodik percben Alvaro Djalo büntetőjét Andrij Lunyin kivédte, majd Brahim Díaz a 27. percben betalált, így a hazaiak vezettek a szünetben. A három pont sorsa a meccs kétharmadánál dőlt el, amikor a Real három percen belül két gólt szerzett.

A D csoportban az előző szezonban döntős Internazionale Lautaro Martínez tizenegyesgóljával 1-0-ra nyert Salzburgban, ezzel az olasz csapat, illetve a Benfica ellen korábban győztes Real Sociedad is továbbjutott.

Az élő tudósítás

REAL SOCIEDAD–SL BENFICA 3-1: A baszkok gyorsan háromgólos előnybe kerültek, egy pillanatig sem fordott veszélyben a győzelmük. Az újabb három ponttal közel kerültek a továbbjutáshoz, akár ez ma este is meglehet, ha nem nyert a Salzburg.

NAPOLI–UNION BERLIN 1-1: Politano az első félidőben szerzett gólját a fordulás után a vendégek Fofana révén kiegyenlítették. A Napoli nincs bajban a döntetlennel, a csoportot vezető Real Madrid pedig továbbjut, ha ma pontot szerez a Bernabéuban a Braga ellen.

FC KÖBENHAVN–MANCHESTER UNITED 0-1: Dán gól Koppenhágában – de United-játékos, Rasmus Höjlund szerezte.

REAL MADRID–SPORTING BRAGA 0-0: A vendégek büntetőt lőhettek, de Horta hibázott. Lunyinnak eddig négy tizenegyest lőtte, amióta a Madrid kapusa, kettőt kivédett.

PSV–LENS 1-0: Luuk de Jong előnyhöz juttatta az eindhovenieket.

REAL MADRID–SPORTING BRAGA 1-0: Megszületett a Madrid vezető gólja, Rodrygo labdáját Brahim Diaz küldte a kapuba.

ARSENAL–SEVILLA 1-0: Bukayo Saka nagyon pontos beadása után Trossard közelről a kapuba lőtt.

FC KÖBENHAVN–MANCHESTER UNITED 0-2: Újabb dán gól Koppenhágában – de ezt is United-játékos, ismét Rasmus Höjlund szerezte.

FC KÖBENHAVN–MANCHESTER UNITED 1-2: Mohamed Elyounoussi a kapuba küldte Diogo Gonçalves labdáját. Emberelőnyben játszanak a dánok, Marcus Rashford azonnali piros lapot kapott.

FC KÖBENHAVN–MANCHESTER UNITED 2-2: A BL-történelem talán leghosszabb első félidejében 13 percet hosszabbított a játékvezető. A dánok büntetőhöz jutottak Harry Maguire kezezése miatt. Diogo Gonçalves berúgta.

REAL MADRID–SPORTING BRAGA 2-0: Camavinga labdaszerzésével indult a madridi akció, a végén Vinícius egy csel után a kapuba lőtt.

REAL MADRID–SPORTING BRAGA 3-0: A Madrid számára tét nélküli lesz az utolsó két őszi BL-meccs, mert hogy ma este biztossá válik a továbbjutás. Vinícius ezúttal előkészített, Rodrygo pedig a kapuba emelt.

ARSENAL–SEVILLA 2-0: Bukayo Saka a leshatárról kiugrott, majd egy szép csel után okos gólt lőtt.

FC KÖBENHAVN–MANCHESTER UNITED 2-3: Kezezés miatt büntetőt lőhetett Bruno Fernandes, ismét vezet az angol csapat.

BAYERN–GALATASARAY 1-0: Harry Kane-re lehet számítani. Joshua Kimmich labdáját küldte a törökök kapujába.

SALZBURG–INTERNAZIONALE 0-1: Lautaro Martínez büntetőből szerzett vezetést az előző idény döntősének.

BAYERN–GALATASARAY 2-0: Harry Kane újra. A legutóbbi öt mérkőzésén tíz gólt szerzett, minden sorozatot figyelembe véve.

BAYERN–GALATASARAY 2-0: Szépített a Gala a 94. percben, Bakambu révén.

FC KÖBENHAVN–MANCHESTER UNITED 3-3: Lerager kiegyenlített, megint döntetlen.

FC KÖBENHAVN–MANCHESTER UNITED 4-3: Egészen elképesztő meccs, most már vezetnek is a dánok, Roony Bardghji góljával.

Állás

A csoport: Bayern München–Galatasaray 2-1, FC Köbenhavn–Manchester United 4-3. Az állás: 1. Bayern 12 pont, 2. FC Köbenhavn 4, 3. Galatasaray 4, 4. Manchester United 3.

B csoport: Arsenal–Sevilla 2-0, PSV–Lens 1-0. Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. PSV 5, 3. Lens 5, 4. FC Sevilla 2.

C csoport: Real Madrid–Sporting Braga 3-0, Napoli–Union Berlin 1-1. Az állás: 1. Real Madrid 12 pont, 2. Napoli 7, 3. Braga, 4. Union Berlin 1.

D csoport: Real Sociedad–Benfica 3-1, Salzburg–Internazionale 0-1. Az állás: 1. Real Sociedad 10 pont. 2. Internazionale 10, 3. Salzburg 3, 4. Benfica 0.